Gdzie bawić się w maju na rockowo? Pozdrowienia od podziemia

i

Autor: Pixabay

Gdzie bawić się w maju na rockowo? Pozdrowienia od podziemia

2023-05-11 15:45

Zieleni się maj, maturzyści dzielnie walczą z egzaminami, a tymczasem w klubach gęsto od koncertów, w sieci wciąż lądują nowe nagrania i teledyski niezależnych kapel. Czas zajrzeć tam, gdzie wykuwa się prawdziwy rock!

Na sam początek coś z punkowego podwórka. W Warszawie przystanek zrobi sobie jeszcze w maju meksykańskie trio Excluded i w towarzystwie grupy Burek! Dobry Pies oraz Pół Godziny Do Wypłaty zagra w skłocie Przychodnia. Radzimy pojawić się i nie spóźnić na supporty. PGDW dopiero rusza w muzyczną drogę, ale Burek! Dobry Pies to doświadczeni zawodnicy z mocną pozycją na polskiej punkowej scenie. Zdecydowanie warto ich zobaczyć na żywo! - Dowiedz się więcej.

To jednak nie wszystko, bo w stolicy właśnie w maju wypada święto ulicznych punków z grupy Blitzed. Ekipa świętuje dziesięciolecie działalności i z tej okazji organizuje koncert w Pubie 2 Koła. Razem z jubilatami dach podnosić będą ekipy Lazy Class, Damnation, Faul Techniczny oraz Castet. Tu nie będzie miękkiej gry! - Dowiedz się więcej!

Poznański Schron zaprasza na imprezę z przymrużeniem oka i przytupem jednocześnie. Niesamowita sprawa to miejska folkowa grupa, która w autorskich kawałkach odmalowuje codzienne życie zwykłych ludzi. Porwanie do tańca gwarantowane. Na drugie danie zaplanowano występ Trasz Garasz, punkowo-funkujących łobuzów, których trudno jest wrzucić w jakikolwiek gatunkowy worek. - Dowiedz się więcej!

Fani muzyki niebanalnej, którym już dawno znudziły się oklepane refreny i zwrotki powinni znaleźć czas na wizytę w Krakowie. Królewskie miasto w Pubie Oliwa zabrzmi w maju dźwiękami psychodelicznych grup. Pierwsza to czerpiąca garściami z lat 60-tych i 70-tych Daffodil Pill, a druga to alternatywny indie-rock z Krakowa, z lekką przyprawą folku. Zatem na początek weźmiemy kwasa, by potem odprężyć się przy smacznej kawusi. Taki zestaw brzmi zacnie! - Dowiedz się więcej!

Trójmiejska Desdemona także w maju ma dość gęsty harmonogram i jeśli brakuje Wam nad morzem dobrej muzyki, jest dokąd iść! W maju zobaczycie tam funkujące Formy Planet w towarzystwie metalowych Eight Minute Agony. - Dowiedz się więcej!

Miłośnikom nowoczesnego ciężkiego brzmienia spod znaku Meshuggah polecamy koncert w ramach trasy Offline Manifesto Tour. Wystąpią na nim promujące najnowsze płyty Heresy Denied oraz Netherless, a supportować je będzie prog-metalowy Fleshcold oraz Above the Light. - Dowiedz się więcej!

Na sam koniec Krosno i tamtejszy Rock Klub Iron. W maju nie przegapcie koncertu najsłynniejszego polskiego cover bandu Metallici, czyli grupy Alcoholica. - Dowiedz się więcej!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock