Gdyby ludzkość chciała obcym pokazać rocka, jaki album by wybrała? Zapytaliśmy ChatGPT

i

Autor: Pixabay

Gdyby ludzkość chciała obcym pokazać rocka, jaki album by wybrała? Zapytaliśmy ChatGPT

2023-05-23 11:15

Skoro żyjemy w czasach doganiających klasykę science fiction pod względem rozwoju technologii, to właściwie czemu z tego nie skorzystać? Od początku 2023 roku świat dosłownie oszalał na punkcie sztucznych inteligencji i zadaje im wszystkie możliwe pytania. Postanowiliśmy zagrać w tę grę, a wynik okazał się dość ciekawy.

Zadanie brzmi bardzo prosto, ale w istocie wcale takie nie jest: gdyby ludzkość skontaktowała się z pozaziemską cywilizacją i za pomocą jednej płyty miała przekazać jej czym jest muzyka rockowa, jaka byłaby to płyta?

Albumów, które są prawdziwymi fundamentami rocka moglibyśmy wyliczyć wiele, wybór jest naprawdę trudny. Jednak po dość szybkim namyśle ChatGPT odpowiedział nam: czwarta płyta Led Zeppelin.

- Pokazuje on różnorodne muzyczne inspiracje – argumentowała swój wybór sztuczna inteligencja – mieszając blues, folk a nawet elementy muzyki poważnej. Płyta zawiera takie nieśmiertelne klasyki jak „Stairway to Heaven”, „Black Dog” oraz „Rock and Roll”, które stały się hymnami tego gatunku.

Rzeczywiście trudno się nie zgodzić, bo mamy tu i coś lekkiego, coś cięższego, nawiązanie do klasycznego amerykańskiego rockabilly, rytmicznego bluesa rodem z Mississippi ale i brytyjską folkową melodyjność.

ChatGPT zwracał także uwagę na fakt, że nagranie było bardzo innowacyjnie zrealizowane jak na swoje czasy i wywarło ogromny wpływ na wszystkich wykonawców rocka, którzy przyszli później.

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!