Gåte

i

Autor: NRK

koncerty 2024

Gåte na dwóch koncertach w Polsce w 2024 roku! Gdzie i kiedy pojawi się sensacja Eurowizji?

2024-05-07 13:02

Jeśli siedzą w Was dwa wilki - pierwszy lubujący się w folkowych brzmieniach, a drugi w tradycyjnym rocku, to norweska grupa Gåte przypadnie Wam do gustu. Tegoroczni reprezentanci swojego kraju na Konkursie Piosenki Eurowizji zagrają pod koniec roku w Polsce dwukrotnie pod koniec tego roku - w Krakowie i Warszawie!

Zespół Gåte powstał pod koniec poprzedniego milenium i już za sprawą swojej pierwszej, wydanej w 2000 roku, EPki zaskarbili uwagę słuchaczy zarówno w Skandynawii, jak i w całej Europie. Twórczość Norwegów to podróż, w której pierwsze skrzypce gra tradycyjny folk, ale nie brakuje tutaj inspiracji rockiem, elektroniką czy nawet industrialem.

W 2018 roku formacja powróciła po 12 latach przerwy z albumem “Svevn”. Okazały hiatus nie wpłynął na zainteresowanie kwintetem, który od zawsze porywał publikę za sprawą swoich magicznych koncertów. W tym roku Gåte będą reprezentować swój kraj podczas odbywającego się w szwedzkim Malmo Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół wykona bazujący na tradycyjnej pieśni utwór “Ulveham”, który wraz z innymi utworami z jego repertuaru pod koniec roku będziemy mogli usłyszeć na żywo w Krakowie oraz Warszawie!

Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock

Gåte w Polsce w 2024 roku [DATY, MIEJSCA, BILETY]

  • 9.12.2024, Kraków, Kwadrat
  • 20.12.2024, Warszawa, Proxima

Czasówka:

  • drzwi 19:30
  • start 20:30

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 8 maja o godzinie 10:00 na stronie organizatora.

Quiz: Rock na Eurowizji - sprawdź się!

Quiz o rocku na Eurowizji. Dopasuj utwór do państwa

Pytanie 1 z 11
Måneskin - Zitti E Buoni