Frank Bello, Satyricon

i

Autor: Facebook/Frank Bello, Satyricon

Wiadomości

Frank Bello dołączył do legendarnego black metalowego zespołu. Basistę Anthraxu zobaczymy na Mystic Festivalu

Frank Bello, basista Anthrax, będzie koncertował z Satyricon, czyli jednym z najważniejszych norweskich zespołów black metalowych. W czerwcu wspomnianą grupę zobaczymy na Mystic Festivalu!

Frank Bello dołączył do koncertowego składu Satyriconu

Frank Bello, basista formacji Anthrax, oficjalnie dołączył, na najbliższe koncerty, do składu blackmetalowego Satyriconu. To oznacza, że muzyka zobaczymy na scenie w trakcie tegorocznego Mystic Festivalu. 

Formacja Satyricon udostępniła na Instagramie grupowe selfie z próby. Muzycy w poście dołączonym do zdjęcia nie kryli podekscytowania nadchodzącymi koncertami w Europie. 

Polska black metalem stoi? Oto najlepsi przedstawiciele tego gatunku znad Wisły

Codziennie w siedzibie Satyriconu w kominie unosi się dym. W przyszłym tygodniu ponownie odpalimy silnik, zaczynając od Sweden Rock oraz Mystic Festivalu. Stamtąd jedziemy na Hellfest, Tons Of Rock, ARTmania Festival, Grieghallen/Beyond the Gates (dwa wieczory z rzędu), Brutal Assault, Hellsinki Metal Festival, Alcatraz Festival, Bloodstock Open Air i wreszcie Næstved Metal Fest. W listopadzie zawitamy do Ameryki Łacińskiej. Jak możesz sobie wyobrazić, nie możemy się doczekać ponownego zobaczenia wszystkich ultrasów Satyricon na całym świecie. Jeśli nie gramy nigdzie w Twojej okolicy, być może przyjedziesz, żeby nas odwiedzić, a jeśli nie, spotkamy się pewnego dnia. To będzie lato! – czytamy. 

Satyricon zagra 8 czerwca na Mystic Festivalu (Gdańsk Stocznia) na scenie parkowej. 

Frank Bello a sprawa Anthrax

Przypomnijmy, że Frank Bello nie wziął udziału w tegorocznych koncertach zespołu Anthrax po Ameryce Południowej z powodów osobistych. Na wspomnianych występach zastąpił go Danny Lilker, basista oryginalnego składu grupy (w Anthrax grał w latach 1981-1984, później zastąpił go właśnie Bello). 

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by nieobecność Franka Bello miała przedłużyć się także na wspólną trasę z Kreatorem i Testamentem po Europie, którą zaplanowano na listopad i grudzień tego roku (zawita ona także do naszego kraju, wszystkie trzy kapele zagrają 11 grudnia w katowickim Spodku). Najbliższy koncert Anthrax ma zaplanowany natomiast pod koniec września. 

Riffy tych utworów najczęściej wyszukują gitarzyści w sieci: