Foo Fighters - zespół zapowiedział premierę nowego albumu kompilacyjnego! Kiedy ukaże się The Essential?

i

Autor: Rex Features/East News Nowe wydawnictwo od Foo Fighters

Foo Fighters - zespół zapowiedział premierę nowego albumu kompilacyjnego! Kiedy ukaże się "The Essential"?

2022-09-15 14:30

Siedem miesięcy po niespodziewanej śmierci długoletniego perkusisty, Taylora Hawkinsa, zespół Foo Fighters zapowiedział premierę nowego wydawnictwa! Na chwilę obecną grupa postanowiła wydać nowy album kompilacyjny, po układzie tracklisty widać jednak, że został on stworzony z myślą o nieodżałowanym muzyku.

Zespół Foo Fighters został założony w 1994 roku przez byłego perkusistę Nirvany, Dave'a Grohla. Już rok później ukazał się pierwszy album formacji, będący tak naprawdę solowym materiałem Grohla. Dopiero wydany dwa lata później The Colour and the Shape okazał się być zalążkiem jednej z najważniejszych współczesnych formacji rockowych, to z niego pochodzą wielkie hity: My Hero Everlong. Trzeci album studyjny Foo Fighters, There Is Nothing Left to Lose, był pierwszym, na którym zagrał perkusista Taylor Hawkins, znany wcześniej, chociażby ze współpracy z Alanis Morissette. Płyta została nagrodzona Grammy i oficjalnie zapowiedziała świetlaną przyszłość grupy. W kolejnych latach zespół zaprezentował jeszcze siedem płyt, w tym m.in. In Your Honor, Wasting Light, Sonic Highways i wydany w lutym ubiegłego roku Medicine at Midnight. Foo Fighters mają też na koncie trzy albumy kompilacyjne, jeden krążek koncertowy i pięć minialbumów.  

Foo Fighters - zespół zapowiedział premierę nowego albumu kompilacyjnego! Kiedy ukaże się "The Essential"?

Dyskografię grupy wzbogaci kolejne wydawnictwo! W środę 14 września w social mediach zespołu pojawiła się informacja o nadchodzącej premierze nowego albumu kompilacyjnego! Płyta została zatytułowana The Essential i ukaże się siedem miesięcy po niespodziewanej śmierci Hawkinsa, dokładnie 28 października. Choć na albumie nie znajdą się żadne premierowe nagrania, to tracklista obfituje w najbardziej kultowe kompozycje grupy, widać także, że ich doborem zespół postanowił oddać hołd swojemu nieżyjącemu koledze.

Eska ROCK: Wywiad z Arturem Gadowskim (IRA)

Foo Fighters i "The Essential" - tracklista albumu

Nadchodzący album zaprezentuje wszystkie wcielenia zespołu Foo Fighters, a tracklistę otworzy klasyczny numer Everlong. Nie zabraknie na nim także, mającego dziś zupełnie inną wymowę My Hero, a także będącego podstawą występów Foo Fighters na żywo, czyli napisanego i zaśpiewanego przez Taylora Hawkinsa Cold Day in the Sun. Na The Essential trafią też single z ostatniej płyty grupy, czyli Medicine at Midnight

The Essential zostanie wydany przez Sony Music i będzie dostępny w dwóch formatach - 2 LP i CD. Wydawnictwo jest już dostępne w przedsprzedaży pod linkiem.

Tracklista "The Essential":

 1. Everlong
 2. Making A Fire
 3. Times Like These
 4. Rope
 5. Monkey Wrench
 6. My Hero
 7. Cold Day In The Sun
 8. Big Me
 9. Long Road To Ruin
 10. Shame Shame
 11. Best of You
 12. All My Life
 13. The Pretender
 14. This Is A Call
 15. Walk
 16. Learn To Fly
 17. The Sky Is A Neighborhood
 18. These Days
 19. Everlong (Acoustic Version)