Foo Fighters - nowy album zespołu ma dwie szczególne dedykacje

i

Autor: Theo Wargo/Getty AFP/East News Komu zadedykowany jest nowy album Foo Fighters?

Foo Fighters - nowy album zespołu ma dwie szczególne dedykacje

2023-05-19 14:55

Już za dwa tygodnie swoją premierę będzie miał najnowszy album grupy Foo Fighters. Nie ma wątpliwości, że w dużej mierze poświęcony jest on zmarłemu w marcu ubiegłego roku perkusiście zespołu, Taylorowi Hawkinsowi. Okazuje się, że nie jest on jedyną osobą, której Dave Grohl i spółka zadedykowali "But Here We Are".

W naszych głowach wciąż rozbrzmiewa „Rescued”, ale Foo Fighters już prezentują kolejny kawałek z nadchodzącego albumu „But Here We Are” (premiera 2 czerwca). Premierze „Under You” towarzyszy zapowiedź globalnej transmisji na żywo „Foo Fighters: Preparing Music For Concerts”. Wiadomo, że formacja zaprezentuje podczas występu wybrane utwory z nowego albumu. Jeszcze przed jego premierą uwagę fanów zwrócił fakt tego, komu zadedykowane zostało nadchodzące wydawnictwo.

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Komu zadedykowany został nowy album Foo Fighters?

Już słuchając tekstów Rescued Under You nie ma wątpliwości, że w dużej mierze będzie on poświęcony zmarłemu ponad rok temu długoletniemu perkusiście zespołu, Taylorowi Hawkinsowi. Nie jest on jednak jedyną osobą, której grupa zdecydowała się zadedykować płytę. Na swoim profilu na Instagramie studio graficzne Morning Breath Inc., które stworzyło całą oprawę wizualną płyty, wstawiło post, pokazujący, jak wyglądać będą różne wydania But Here We Are. Zdradza on, że album został zadedykowany zarówno Taylorowi, jak zmarłej w sierpniu ubiegłego roku Virginii Grohl, matce Dave'a Grohla.