Florence Welch przeszła pilną operację, ratującą życie! Czy wiadomo, co stało się artystce?

i

Autor: Materiały prasowe Problemy zdrowotne Florence Welch

Florence Welch przeszła pilną operację, ratującą życie! Artystka opublikowała oświadczenie

2023-08-29 10:09

Florence Welch to jedna z najbardziej lubianych i cenionych współczesnych artystek, tak mocno i z sukcesami sięgająca do samych korzeni pop rockowego grania. Wokalistka i kompozytorka wraz z zespołem jest wciąż w trakcie promocji najnowszej płyty. Niestety, formacja odwołała kilka najbliższych koncertów - właśnie poznaliśmy powód tej sytuacji.

Florence Welch zdobyła ogromną sympatię fanów i uznanie krytyków już wraz z wydaniem debiutanckiego Lungs w ramach formacji Florence + the Machine. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów natychmiast została porównana do takich legend, jak Kate Bush, Stevie Nicks czy Fiona Apple. Równie dużym uznaniem cieszyły się kolejne wydawnictwa projektu - Ceremonials, How Big, How Blue, How Beautiful, High As Hope i wydany w ubiegłym roku Dance Fever.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Florence Welch o swoim stanie zdrowia

Zespół wciąż jest w trakcie promocji najnowszego wydawnictwa w ramach trasy koncertowej. Niestety, kilka dni temu grupa poinformowała, iż zmuszona jest odwołać kilka najbliższych występów. 

Wiadomo już, że za taką decyzją stała bardzo poważna sprawa. W poniedziałek 28 sierpnia Florence zamieściła w swoich social mediach wpis, w którym poinformowała, że musiała przejść bardzo pilną operację, która uratowała jej życie. Welch zaznaczyła, że nie jest gotowa, by powiedzieć o powodach zabiegu, zapewnia jednak, że powróci na scenę, aby dokończyć trasę występami w Lizbonie i Maladze. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Florence złamała stopę podczas jednego z pokazów na terenie Wielkiej Brytanii i zmuszona była odwołać pozostałą część trasy.

Musiałam przejść pilną operację. Nie czuję się jeszcze wystarczająco silna, aby dzielić się szczegółami, ale uratowała mi ona życie - napisała Florence w swoich social mediach.