Florence + the Machine - Dance Fever: co wiadomo o nowym albumie?

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=h9CNGPy11Jc

Florence + the Machine - Dance Fever: co wiadomo o nowym albumie?

2022-03-11 14:44

Florence + the Machine ujawniła szczegóły swojego piątego studyjnego albumu. Płyta zatytułowana 'Dance Fever' ukaże się 13 maja. Ogłoszeniu towarzyszy premiera trzeciego już utworu, 'My Love'.

Materiał na 'Dance Fever' powstawał w Londynie, w trakcie pandemii, kiedy świat czekał na ponowne otwarcie. W tym czasie Florence zdała sobie sprawę, że najbardziej brakuje jej klubów, tańca i koncertów Na nowej płycie dostajemy więc Florence w najlepszym wydaniu, czyli jako festiwalową boginię z porywającymi hymnami.

Co tam w środku gra - Keith Richards -Main Offender

Florence + the Machine - Dance Fever: SZCZEGÓŁY ALBUMU

Tuż przed pandemią Welch zaczęła się interesować tańcem św. Wita - renesansowym zjawiskiem, które polegało na gromadzeniu się grup tańczących ludzi. Bywały to nawet setki osób zatracających się w tańcu równocześnie.

Wizja i koncept takiego tańca przypomniały Florence o jej doświadczeniach z tańcem, dyscypliną, której się poświęciła, kiedy postanowiła żyć w trzeźwości. Połączyła to z folkowymi elementami z czasów średniowiecza. W ostatnich latach odrętwienia i zamknięcia, taniec dawał bowiem energię, siłę i pozwolił spojrzeć na muzykę z perspektywy choreografii. 

Na płycie „Dance Fever” Florence porusza kwestie tożsamości, męskości i kobiecości. Za produkcję odpowiadają Florence Welch, Jack Antonoff i Dave Bayley.

„My Love” to następca utworów „King” i „Heaven is Here”. Do piosenek powstały teledyski z choreografią Ryana Heffingtona, które wyreżyserowała Autumn de Wilde.

Płyta zatytułowana 'Dance Fever' ukaże się 13 maja i oczywiście będzie ona dostępna w wersji CD oraz winylowej.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]