Myles Kennedy: Slash pracuje nad nową płytą!

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=bC8EmPA6H6g screen: youtube.com/watch?v=bC8EmPA6H6g

Slash mówi o najcięższym riffie jaki według niego powstał. O czyje nagranie chodzi?

2022-03-10 15:25

Slash jest autorem wielu riffów, które z biegiem lat przechodziły do historii i stawały się kultowe. Sam gitarzysta Guns N' Roses ma w swoim prywatnym rankingu nagrania, które według niego są kultowe, a jede z riffów jest tak dobry, że Slash uważa go za najcięższy w historii.

Slash kojarzy się wszystkim jako postać, która jest legendą w świecie gitary i riffów. Jednak, jak łatwo się domyślić, nawet gitarzysta Guns N' Roses ma swoje ulubione utwory i riffy, które uważa za mocarne. O jednym z takich riffów, postanowił opowiedzieć w niedawno udzielonym wywiadzie.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Slash opowiedział o jednym z najbardziej mocarnych riffów jaki zna

Slash był gościem u Matta Pinfielda  głównym tematem był oczywiście solowy album gitarzysty, jednak nie zabrakło bardziej zajawkowych tematów. Jednym z nim były riffy, które Slash uwielbia. Padło na kompozycje Black Sabbath, którą gitarzysta uważa za mocarną:

Tytułowy utwórz z „Sabbath Bloody Sabbath”… to załamanie pod koniec kawałka. Po prostu nic, co kiedykolwiek powstało, nie jest cięższe od tego. Żaden zespół, który przychodzi mi do głowy, nie ma tak ciężkiego riffu, jak ten z „Sabbath Bloody Sabbath”.

Jak widać, Slash gustuje w twórczości Black Sabbath, bo dodał też parę słów na temat debiutu grupy:

Gdy się nad tym zastanowić, na tle całej reszty muzyki, która powstawała w tamtym czasie, pojawia się ta jedna mroczna płyta, która naprawdę stworzyła to, co można uznać za dark heavy metal i wytyczyła ścieżkę dla wszystkiego, co miało nastąpić później. Więc tak, ta płyta jest szczególnie przejmująca

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu