Floor Jansen przejdzie leczenie szybciej. Trasa Nightwish przełożona

i

Autor: Retna/Photoshot/REPORTER Przełożona trasa Nightwish

Floor Jansen przejdzie leczenie szybciej. Trasa Nightwish przełożona

2022-12-07 9:44

W październiku Floor Jansen poinformowała opinię publiczną, że zmaga się z nowotworem piersi. Artystka poddała się terapii, w wyniku której udało się jej pokonać chorobę, konieczna jest jednak dalsza kuracja, by upewnić się, że komórki nowotworowe zostały zlikwidowane. Okazuje się, że leczenie odbędzie się wcześniej, niż pierwotnie planowano, w związku z czym Nightwish zmuszeni są przełożyć część trasy koncertowej.

W październiku tego roku Floor Jansen, wieloletnia wokalistka Nightwish, poinformowała opinię publiczną, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Już dzień po wydaniu oświadczenia artystka przeszła operację wycięcia guza, a kilka tygodni później zwróciła się do fanów pisząc, że oficjalne jest wolna od raka i właśnie wraca do koncertowania. Floor zaznaczyła jednak, że musi się jeszcze poddać radioterapii, by upewnić się, że udało się wyeliminować wszystkie komórki nowotworowe. Zgodnie z pierwszymi założeniami, kuracja miała się odbyć w lutym, jednak okazuje się, że trzeba ją przyspieszyć o miesiąc. W związku z tym zespół zmuszony jest przełożyć trasę koncertową.

Floor Jansen przejdzie leczenie szybciej. Trasa Nightwish przełożona

Chodzi o koncerty, które miały odbyć się na terenie Azji. Zespół przekłada je już po raz kolejny, jednak zwrócił się do fanów z prośbą o wyrozumienie, zapewniając równocześnie, że cały sztab ludzi intensywnie pracuje nad tym, by znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu ten będzie mógł jak najszybciej zagrać wyczekane występy.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Ostatnim etapem przywracania Floor do pełni zdrowia jest radioterapia, która została przełożona z lutego na styczeń. W związku z tym nie możemy przyjechać do Azji zgodnie z pierwotny, planem. Ale nie panikujcie! Cały nasz zespół ciężko pracuje, aby sprawić, byśmy zobaczyli się już niedługo! - brzmi treść opublikowanego oświadczenia.

Nightwish zagrają w Gliwicach

Polski koncert zespołu nie jest więc w żaden sposób zagrożony. Grupa zagra w Gliwicach już 14 grudnia! W sprzedaży wciąż dostępne są bilety - wejściówki w cenie od 199 zł można zakupić za pośrednictwem strony ebilet.pl.