Flea uruchamia swój podcast! Na liście gości m.in. Rick Rubin i Patti Smith

i

Autor: Chris Pizzello/Invision/East News Nowy projekt Flea z Red Hot Chili Peppers

Flea uruchamia swój podcast! Na liście gości m.in. Rick Rubin i Patti Smith

2023-02-23 10:15

Flea jest niczym współczesnym człowiek renesansu! Dał się on poznać światu nie tylko jak muzyk, basista Red Hot Chili Peppers, ale też jako aktor, aktywista, biegacz, pszczelarz. Teraz do tego grona Flea doda kolejne zajęcie, a mianowicie prowadzenie podcastu! Znane są już szczegóły najnowszego projektu basisty.

Flea to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych basistów na świecie. Z muzyką miał do czynienia od najmłodszych lat, a to dlatego, że jego ojczymem był muzyk jazzowy Walter Urban. To właśnie on organizował w ich domu jam sessions z innymi artystami, doprowadzając do tego, że Balzary zainteresował się tym gatunkiem i grą na trąbce. Jako uczeń szkoły średniej nawiązał przyjaźń z Anthonym Kiedisem, który otworzył przed nim świat punk rocka. Do grona bliskich przyjaciół obu chłopaków szybko dołączył Hillel Slovak, który nauczył Flea gry na basie. Cała trójka postanowiła założyć zespół, skład którego uzupełnił Jack Irons. Grupa powstała w 1982 roku, a dwa lata później zaczęła funkcjonować jako Red Hot Chilli Peppers. 

Flea stworzył podcast!

Muzyka to jednak nie jedyne zajęcie Flea - dał się on także poznać jako aktor, aktywista, przede wszystkim na rzecz klimatu, czy pszczelarz! Balzary nie zamierza spoczywać na laurach i właśnie ogłosił, że został także podcasterem! 

Już 30 marca wystartuje podcast "This Little Light", prowadzony przez basistę. Skupi się on na przedstawieniu muzycznej drogi samego zainteresowanego i jego gości, nie zabraknie więc wspomnień z samych początków kariery Flea. Muzyk będzie rozmawiał z innymi artystami i artystkami na temat ich inspiracji, doświadczeń - wiadomo, że na liście gości znaleźli i znalazły się Patti Smith, Rick Rubin, Cynthia Erivo, Thundercat i Margo Price. Idea podcastu powiązana jest z misją Silverlake Conservatory of Music - szkołą muzyczną, założoną przez Flea. Część dochodów z podcastu zostanie przeznaczona właśnie na tę instytucję. 

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Chciałem zrobić "This Little Light", aby zapewnić korzyści mojej szkole muzycznej, Silverlake Conservatory of Music. Ideą przewodnią jest edukacja muzyczna, zakochanie się w muzyce i wyruszenie w muzyczną podróż przez życie. Ścieżka każdego z gości jest bardzo różna i fascynujące jest dowiedzieć się, jak każdy z nich doszedł do muzyki i rozwinął swoje umiejętności przez te wszystkie lata - mówi Flea o swoim podcaście.

Red Hot Chili Peppers - jak dobrze znasz legendę funk rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy gitarzysta Red Hot Chili Peppers?