Fisz Emade Tworzywo rusza w trasę koncertową! Daty, miejsca, bilety

i

Autor: Materiały prasowe Fisz Emade Tworzywo - koncerty [Daty, miasta, wejściówki]

Fisz Emade Tworzywo rusza w trasę koncertową! Daty, miejsca, bilety

2022-08-31 9:56

W październiku minie rok od premiery nagrodzonego Fryderykiem albumu "Ballady i Protesty". Zespół Fisz Emade Tworzywo wyrusza w jesienną trasę koncertową, promującą to wydawnictwo. Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć grupę na scenie? Czy w sprzedaży są już dostępne bilety? Sprawdź wszystkie szczegóły!

Fisz Emade Tworzywo od lat zajmuje ważną pozycję na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. 

Ballady i Protesty to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian. Na płycie znajdziemy 18 utworów, w nagraniach których udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek i Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.  

Tomek Lipiński o numerze „Chyba że chcesz”

Fisz Emade Tworzywo rusza w trasę koncertową po Polsce. Zespół w ramach trasy “Ballady i Protesty” odwiedzi 8 miast!

Już w listopadzie zespół wyruszy w trasę promującą najnowszy album! Grupa zawita do ośmiu miast - Krakowa, Katowic, Gdańska, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i Szczecina. Bilety dostępne są na stronach: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl – sprzedaż wejściówek rozpocznie się w czwartek 1 września o godzinie 12:00. Poniżej harmonogram koncertów:

  • 05.11.2022 – Kraków / Kwadrat 
  • 06.11.2022 – Katowice / P23 
  • 10.11.2022 – Gdańsk / Stary Maneż 
  • 11.11.2022 – Łódź / Wytwórnia 
  • 12.11.2022 – Wrocław / A2 
  • 17.11.2022 – Poznań / Tama  
  • 18.11.2022 – Bydgoszcz / Fabryka Lloyda  
  • 19.11.2022 – Szczecin / Przecław / GOKSiR 

Jak dobrze znasz teksty piosenek Kultu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jaką markę samochodu ma dziewczyna z piosenki “Baranek”?