Fender świętuje 70-lecie Stratocastera. Tom Morello i inni oddają hołd Jimiemu Hendrixowi WIDEO

i

Autor: YouTube/screen z wideo, Wikimedia Commons/Juliofernam

Wiadomości

Fender świętuje 70-lecie Stratocastera. Tom Morello i inni oddają hołd Jimiemu Hendrixowi WIDEO

Może ciężko w to uwierzyć, ale kultowy Fender Stratocaster jest już obecny na rynku od 70 lat. To doskonała okazja, aby stworzyć wideo w hołdzie Jimiemu Hendrixowi, który przecież nie rozstawał się ze swoim instrumentem.

Fender świętuje 70-lecie Stratocastera. Powstał teledysk-hołd dla Hendrixa

Kultowy Fender Stratocaster wkroczył na scenę w 1954 roku. To oznacza, że firma w tym roku może świętować 70. rocznicę powstania wspomnianego instrumentu, który ma status kultowego. A to wszystko, dzięki m.in. Jimiemu Hendrixowi, który ze Stratocasterem się nie rozstawał. Nic więc dziwnego, że w kolejnych latach sięgali po niego kolejni muzycy. Lista jest ogromnie długa: Eric Clapton, David Gilmour, Mark Knopfler, John Frusciante... I tak można byłoby jeszcze wymieniać. 

Co tam w środku gra - Keith Richards -Main Offender

Z okazji wspomnianego 70-lecia powstało wyjątkowe wideo, na którym widzimy, jak kilku znanych miłośników Stratocastera, m.in. Tom Morello z Rage Against the Machine, Nile Rodgers czy Simon Neil z Biffy Clyro, grają "Voodoo Chile (Slight Return)" z repertuaru Jimiego Hendrixa. 

Całość możecie zobaczyć poniżej: 

Ponadto w ramach urodzinowej kampanii "Rok Stratocastera" firma zaprosiła muzyków do podzielenia się swoimi osobistymi historiami. 

Dostałem Stratocastera w 1973 roku, kiedy zdałem sobie sprawę, że tego właśnie brakowało w moim brzmieniu. A jak już to zrobiłem to odmieniło to moje życie o 1000 proc. Dzięki mojemu Stratowi, udało mi się stworzyć inspirowane utwory popowe, które łączyły w sobie dance, disco oraz funk i które ludzie kochają od dziesięcioleci, ale także rzeczy rockowe, country, folkowe i EDM-owe – wspomina Nile Rodgers. 

– Jimi Hendrix, David Gilmour, Jeff Beck, Ritchie Blackmore, Stevie Ray Vaughan, Andy Gill z Gang of Four i Wayne Kramer MC5... Wszyscy oni dzierżyli Strata i robili to w inspirujący sposób. Moja moc Strata pozwoliła natomiast odblokować nową erę dźwięku i wściekłości w Audioslave – dodaje Tom Morello. 

Gitarą i pędzlem. Oto 5 artystów rocka z talentem malarskim: