Fall Out Boy powracają z pierwszą od pięciu lat płytą! Jak brzmi singiel Love From The Other Side?

i

Autor: Materiały prasowe Nowy album Fall Out Boy oficjalnie zapowiedziany!

Fall Out Boy powracają z pierwszą od pięciu lat płytą! Jak brzmi singiel "Love From The Other Side"?

2023-01-19 13:15

Na to zapowiadało się już od dobrych kilku tygodni - zespół Fall Out Boy oficjalnie powraca! Grupa zapowiedziała wydanie pierwszego od pięciu lat albumu studyjnego. Krążek został zatytułowany "So Much (For) Stardust" i ukaże się już na wiosnę - w sieci dostępny jest pierwszy singiel, promujący wydawnictwo!

W grudniu 2022 roku zaczęto coraz szerzej mówić o tym, jakoby zespół Fall Out Boy przygotowywał się do rychłego wydania nowego albumu studyjnego. Plotki zaczęły się szerzyć, gdy na początku grudnia w rodzinnym mieście członków grupy pojawiły się plakaty i ogłoszenia w lokalnych gazetach, wskazujące, że nadchodzi “FOB8”. Całość zaś była opatrzona hasłem “If you build it, they will come” z filmu “Pole marzeń” z 1989 roku. Jakiś czas później grupa podzieliła się z fanami tajemniczym filmikiem, w którym usłyszeć można było fragment niepublikowanej dotąd piosenki. Przypuszczenia były jak najbardziej słuszne.

Fall Out Boy wracają po 5 latach! Co wiadomo na temat "So Much (For) Stardust"

W środę 18 stycznia, a więc na dzień przed piątą rocznicą wydania krążka Mania, zespół oficjalnie ogłosił datę premiery nowego, ósmego już w karierze albumu studyjnego. Wydawnictwo zostało zatytułowane So Much (For) Stardust i ukaże się 24 marca 2023 roku, złoży się na nie łącznie trzynaście utworów. Producentem płyty został Neal Avron, z którym kapela pracowała nad krążkiem Folie à Deux, a ukaże się ona za pośrednictwem wytwórni Fueled By Ramen, która wydała debiutancki album grupy. 

Tego samego dnia Fall Out Boy podzielili się z fanami pierwszym singlem, zapowiadającym projekt - mowa o kawałku Love from the Other Side, który utrzymany jest w gitarowym, pop-rockowym brzmieniu. Zespół ma już za sobą występ na żywo z tym kawałkiem w programie "Jimmy Kimmel Live!". 

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Joe Trohman opuszcza Fall Out Boy

Tego samego dnia Joe Trohman, który pełnił rolę gitarzysty prowadzącego w zespole od dziesięciu lat, ogłosił, że odchodzi z grupy. Muzyk napisał w swoich social mediach, że musi skupić się na swoim zdrowiu psychicznym. Aktualnie Fall Out Boy działa jako trio, nie wiadomo, kto zastąpi Trohmana.