Europe wraca po sześciu latach! Czy Hold Your Head Up to następca The Final Countdown

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Fredrik Etoall Wielki powrót zespołu Europe!

Europe wraca po sześciu latach! Czy "Hold Your Head Up" to następca "The Final Countdown"?

2023-09-28 16:03

Szwedzi z Europe udostępnili właśnie pierwszy raz od wydanego w 2017 roku albumu „Walk The Earth” premierowy materiał. Singla „Hold Your Head Up” można posłuchać poniżej!

Teledysk, który powstał do „Hold Your Head Up”, to wgląd w dokument, nad którym muzycy pracowali razem z reżyserem Craigiem Hooperem (Deep Purple / Saxon). Film zatytułowany po prostu „Europe - The Movie” opowie historię zespołu od powstania po dzień dzisiejszy, pokazując drogę do sukcesu w połowie lat 80- tych, przez ciężkie czasy i złamane serce, powrót w Millennium i obecne sukcesy, jakie osiągnęła formacja. Premiera jest zapowiedziana na początek  2024 roku.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

O kompozycji

„Hold Your Head Up” został nagrany w zeszłym miesiącu w Atlantis Studios w Sztokholmie z producentem Klasem Åhlundem (Ghost, Robyn). Jest to mocny, szybki rockowy utwór z elementami przypominającymi wczesne płyty Europe. Utwór został zmiksowany przez Stefana Glaumanna (Rammstein, Def Leppard), który pracował z zespołem także przy płycie „Secret Society”.

„Hold Your Head Up” to szybki, napędzany gitarą, rockowy utwór opowiadający o przetrwaniu w trudnych czasach i wpływie, jaki wywarł na mnie mój ojciec, abyśmy zawsze dawali z siebie wszystko i wytrwali w ciężkich momentach. Minęło sześć lat od naszej ostatniej płyty „Walk The Earth” którą nagraliśmy w Abbey Road Studios i teraz świetnie się bawiliśmy w studiu z producentem Klasem Åhlundem. Naprawdę stworzył głodny tworzenia, zaangażowany zespół, który jest gotowy na kontynuowanie niesamowitej podróży. Nie możemy się doczekać, aż zagramy tę piosenkę podczas trasy i zamieścimy ją na naszym następnym albumie. Jesteśmy bardzo dumni z tego kawałka - – opowiada Joey Tempest.