Elton John

i

Autor: Kevin Wolf/Associated Press/East News

Wiadomości

Elton John wyda niebawem nowy studyjny album. "Wszystko jest zrobione i nagrane"

Świetne wieści dla fanów Eltona Johna. Już niebawem na rynku ukaże się nowy studyjny album artysty. Takie informacje przekazał Bernie Taupin, długoletni współpracownik Johna, a także autor tekstów jego piosenek.

Elton John wyda niebawem nowy studyjny album

W lipcu 2023 roku Elton John oficjalnie zakończył, trwającą pięć lat, pożegnalną trasę koncertową "Farewell Yellow Brick Road". Zwieńczyła ona jego karierę sceniczną trwającą ponad pięć dekad. Nie oznacza to jednak, że artysta zamierza usunąć się w cień. John z pewnością nie narzeka na nudę. 

Nie tak dawno informowaliśmy, na naszych łamach, że muzyk chciałby nakręcić musical na podstawie swoich największych przebojów. To jednak nie wszystko. 

Sting Eska Rock

Już w ubiegłym roku w przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, że muzyk zamierza nagrać kolejny album. I wygląda na to, że niebawem na rynku ukaże się nowy studyjny krążek Johna. 

Bernie Taupin, długoletni współpracownik artysty, a także autor tekstów jego piosenek, ujawnił, w wywiadzie dla "The Other Songs Live", że 32. (!) album piosenkarza jest już "ukończony".

Elton i ja wkrótce wydamy nowy album, ale nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć, ponieważ obowiązuje mnie surowy zakaz mówienia o tym. Wszystko zostało jednak już zrobione i nagrane – powiedział Taupin. 

Dodał także, że nadchodzący album "zaskoczy" ludzi. – Myślę, że jest genialny i całkiem współczesny. Z pewnością podekscytuje wiele osób. Miejmy nadzieję, że odniesie sukces – podsumował długoletni współpracownik Eltona Johna. 

Przypomnijmy, że w 2021 roku artysta wypuścił w świat dwa wydawnictwa. W czerwcu tamtego roku na półkach sklepowych pojawił się "Regimental Sgt. Zippo", który pierwotnie miał być debiutanckim albumem Johna (został nagrany na przełomie 1967 i 1968 roku, ale ostatecznie nie ujrzał wówczas światła dziennego). Z kolei w październiku premierę miał "The Lockdown Sessions". Album powstał w trakcie pandemii koronawirusa. John do współpracy zaprosił wiele gwiazd, m.in. Miley Cyrus, Steviego Wondera czy Eddiego Veddera. 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Goodbye Yellow Brick Road" Eltona Johna:

Listen on Spreaker.