Edyta Bartosiewicz świętuje okrągłą rocznicę solowego debiutu i wyrusza w wyjątkową trasę koncertową! Kiedy artystka zagra w Warszawie?

i

Autor: AKPA Edyta Bartosiewicz świętuje wyjątkową rocznicę i zagra koncerty

Edyta Bartosiewicz świętuje okrągłą rocznicę solowego debiutu i wyrusza w wyjątkową trasę koncertową! Kiedy artystka zagra w Warszawie?

2022-11-14 10:37

Edyta Bartosiewicz - ikona polskiej muzyki - świętuje okrągłą rocznicę solowego debiutu i z tej okazji organizuje wyjątkową trasę koncertową. W imieniu Artystki zapraszamy na występy! Kiedy wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów zagra w Warszawie?

Mija 30 lat od solowego debiutu Edyty Bartosiewicz płytą 'Love'. Z tej okazji Artystka przygotowała jubileuszową, zremasterowaną przez Shawna Hatfielda wersję albumu na cd i winylu. Premiera odbyła się 4 listopada. Warto zaznaczyć, że jest to dopiero drugie w historii tego materiału wydanie analogowe (pierwsze miało miejsce w 2014 roku, przy okazji ukazania się dwupłytowego albumu 'Love & more...' nakładem Agencji Radiowej). Tym razem Bartosiewicz, jako wydawca, postarała się o jak najbardziej współczesne brzmienie zawartości krążka, decydując się na odważny remastering. Oprawa graficzna zaś jest zdecydowanie bliższa oryginalnemu wydaniu 'Love' z lat 90-tych. Przypomnijmy, że płyta ukazała się w 1992 roku tylko na kasecie, kilka lat później materiał został wydany również na płycie kompaktowej.

Producentem, aranżerem i realizatorem nagrań był Rafał Paczkowski.Muzykę i teksty napisała Edyta (za wyjątkiem 'Blues For You', gdzie muzyka: Bartosiewicz/Paczkowski).W sesji nagraniowej wzięli udział cenieni muzycy tacy, jak: Paweł Derentowicz, Krzysztof Poliński, Jan Borysewicz, Cezary Konrad, Tomasz Gąssowski, Krzysztof Ścierański, Wojciech Kowalewski, Maciej Talaga.

Edyta Bartosiewicz wyrusza w wyjątkową trasę koncertową [DATY WYSTĘPÓW W WARSZAWIE]

Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju 'nowego otwarcia'. Zapraszamy na pierwsze koncerty z Trasy SOLO ACT 30.11 i 02.12 do klubu Jassmine w Warszawie.

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

O Edycie Bartosiewicz

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań. Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem 'The Big Beat'.Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta 'Love', a w 1994 roku kolejna, zatytułowana 'Sen', która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne 'Dziecko', by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta 'Dziś są moje urodziny', swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.

Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe (ostatnią przyznano jej za album 'Ten Moment', wydany przez Eba Records w 2020 roku). Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety ( Hey - 'Moja i Twoja Nadzieja', Kazik - 'Cztery Pokoje', Krzysztof Krawczyk - 'Trudno Tak') lub też produkując im nagrania (Firebirds - album 'Kolory' czy 'Cisza W Jej Domu zespołu Closterkeller).