Eddie Vedder zaśpiewał One U2. Zespół odebrał specjalne odznaczenie

i

Autor: Screen z YouTube/metalferguson Eddie Vedder w wyjątkowym wykonaniu u2

Eddie Vedder zaśpiewał "One" U2. Zespół odebrał specjalne odznaczenie

2022-12-30 14:44

Na początku grudnia odbyła się ceremonia wręczenia niezwykle prestiżowego wyróżnienia - Kennedy Center Honors. Wśród tegorocznych nagrodzonych znalazł się zespół U2. Jednym z elementów ceremonii jest wykonanie coverów wyróżnionych w danej edycji muzyków - hołd irlandzkiej grupie oddał Eddie Vedder, który wykonał klasyczny utwór "One".

Kennedy Center Honors to przyznawane corocznie, od 1978 roku, wyróżnienie. Otrzymują je artyści, aktorzy, muzycy, dyrygenci, producenci filmowi, scenarzyści, reżyserzy i wszyscy Ci, którzy wznieśli znaczący wkład w rozwój i promocję kultury amerykańskiej. Na liście wyróżnionych znajdują się obecnie m.in. Frank Sinatra, Bob Dylan, Johnny Cash, Jack Lemmon, Chuck Berry, Barbra Streisand, Paul McCartney, Dustin Hoffman czy członkowie Led Zeppelin. W 2022 roku do tego grona dołączyli muzycy U2.

Eddie Vedder zaśpiewał "One"

Uroczysta ceremonia odbyła się na początku grudnia, a jej zapis został wyemitowany w stacji CBS w nocy 29 grudnia o 02:00 czasu polskiego. Jednym z jej stałych elementów jest występ artysty, który wykonuje utwór nagrodzonych muzyków. Zaplanowano, że klasyczny utwór One Panów z U2 zaśpiewa Mary J. Blige. Kompozycja ta została oryginalnie wydana w 1992 roku, jednak w 2005 roku nagrana została jej nowa wersja, z gościnnym udziałem wokalistki R&B. Niestety, artystka zachorowała i nie pojawiła się na ceremonii, w związku z czym kultowy numer wykonał Eddie Vedder. Muzyk, zgodnie z planem, zaśpiewał także kawałek Elevation. Hołd członkom U2 oddał także Hozier, który zaśpiewał Walk On. Kilka słów na temat legendy rocka powiedział Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden,

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Przez ponad 40 lat U2 zmieniło świat. Hymny o prawach obywatelskich, solidarności pracowników, walce o pokój. Ballady o miłości i rodzinie. Koncerty poświęcone wyeliminowaniu ubóstwa i chorób. Od tego irlandzko-amerykańskiego prezydenta w Białym Domu zaprojektowanym przez… Irlandczyka, chcę podziękować U2 za wszystko, co zrobiliście i za sposób, w jaki podnosicie ludzi na duchu - powiedział Prezydent Biden.