Eddie Munson wróci do świata Stranger Things? Fani mają teorię, która ma związek z Metalliką!

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News/Materiały prasowe - Netflix Czy postać Eddiego Munsona powróci w piątym sezonie "Stranger Things"?

Eddie Munson wróci do świata "Stranger Things"? Fani mają teorię, która ma związek z Metalliką!

2022-11-10 13:15

Postać Eddiego Munsona bardzo szybko wyrosła na jednego z faworytów serii "Stranger Things". Niestety (uwaga, spoiler!), bohater zmarł w ostatnim odcinku czwartego sezonu. Fani nie ukrywają, że mają nadzieję, że naczelny heavy metalowiec powróci w finałowej odsłonie serialu, mają nawet na ten temat pewną teorię, w której kluczową rolę odgrywa Metallica!

W maju i w lipcu bieżącego roku na platformie Netflix, po trzy letniej przerwie, pojawił się uwielbiany serial Stranger Things. Seria już od momentu swojego debiutu, czyli od 2016 roku, cieszy się ogromną popularnością i zdążyła już zyskać miano popkulturowego fenomenu. Produkcja, której akcja ma miejsce w latach 80. ubiegłego wieku, bardzo skutecznie przywołała uczucie nostalgii i rozbudziła modę na muzykę, film i styl z tego okresu. Bardzo ważnym elementem Stranger Things od samego początku jest ścieżka dźwiękowa, pokazał to w szczególności najnowszy, czyli czwarty sezon, którego szczególnymi punktami w fabule stały się dwie kultowe kompozycje z lat 80. Utwór Running Up That Hill (A Deal With God) Kate Bush w wielkim stylu powrócił dzięki temu w tym roku na szczyty list przebojów, zapewniając wykonawczyni kilka rekordów. Prawdziwy renesans popularności przeżywał też numer Master of Puppets Metalliki, który był bardzo szczególnym elementem ostatniego odcinka czwartego sezonu serialu.

Eddie Munson - postać z serialu "Stranger Things", którą pokochały miliony

W czwartym sezonie Stranger Things zadebiutowało kilka nowych postaci, najgłośniej było jednak o Eddiem Munsonie. Szkolny outsider, wielki fan metalu i gry Dungeons & Dragons stał się ważną częścią paczki. Niestety, został oskarżony przez mieszkańców Hawkins o serię morderstw, za którymi w rzeczywistości stał Vecna. Eddie zmuszony był ukrywać się, mógł jednak liczyć na wsparcie Dustina i spółki, brał także udział w akcji, która miała miejsce w Upside Down, grając w tym świecie epicką solówkę z kultowego kawałka Metalliki. Niestety Eddie zmarł chcąc ochronić przyjaciół. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Eddie Munson powróci w piątym sezonie "Stranger Things"? Co może mieć z tym wspólnego Metallika?

Fani byli zasmuceni śmiercią jednego z najbardziej lubianych bohaterów ostatniego sezonu, wyrażając przy tym nadzieję, że ten w jakiś sposób powróci w kolejnej odsłonie serii. Choć zarówno twórcy produkcji, jak i odtwórca roli Eddiego, Joseph Quinn zdementowali te pogłoski, to te wciąż są żywe wśród wielbicieli serialu. 

Nadzieje fanów ożyły po tym, jak twórcy Stranger Things, bracia Duffer, zdradzili tytuł pierwszego odcinka piątego sezonu, który brzmi The Crawl (pol. czołgać się). Fani produkcji natychmiast odnieśli to słowo do... numeru Master of Puppets, a konkretnie wersu "Come crawling faster/Obey your master". Twierdzą oni, że jest to wskazówka pokazująca, że Eddie jednak powróci w nadchodzącej odsłonie serii - w jaki sposób? Istnieje kilka wersji, według najpopularniejszej Munson znalazł się pod władzą Vecny, który przywrócił go do życia i albo uda mu się uciec z Upside Down, albo powróci do Hawkins, będąc pod kontrolą złego charakteru.