Slipknot

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Dzieci muzyków Slipknota zagrają w Polsce! Tak brzmi zespół Vended

2022-06-24 10:05

Już 7 sierpnia Slipknot wystąpi w Polsce. Kapela zagra w trójmiejskiej Ergo Arenie, gdzie zaprezentuje legendarne klasyki, ale także nowy materiał. Przed gwiazdą wieczoru pojawią się dwa zespoły w roli supportu. W jednym z nich grają nawet synowie muzyków!

Slipknot ciągle działa i koncertuje po całym świecie ze swoim materiałem. Jednym z przystanków na międzynarodowym tournée jest również Polska, a dokładnie gdańsko-sopocka Ergo Arena. Corey Taylor zapowiedział, że wszystkie koncerty na tegorocznej trasie będą niesamowicie mroczne i mocne. Co najbardziej ucieszyło fanów, to informacja, że kapela zagra sporo nowego materiału. Więc jeżeli chcecie posłuchać i zobaczyć na własne oczy, w jakiej formie jest Slipknot, to warto odwiedzić trójmiejską halę. Poznaliśmy też zespoły, które wystąpią w roli supportu. Będą to Jinjer i Vended!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Członkowie Slipknot pojawili się w popularnej grze online! Jak prezentują się w wirtualnym świecie?

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Dzieci muzyków Slipknota zagrają w Polsce!

Przed koncertem Slipknota publiczność będzie mogła usłyszeć zespół Vended - czyli kapelę, w której wokalistą jest Griffin (syn Corey'a Taylora), a perkusistą Simon (potomek Shawna "Clowna" Crahana). Formacja zaprezentuje materiał z debiutanckiej epki "What is It / Kill It". Posłuchajcie, jak grają młodzi gniewni. Poniżej udostępniamy jeden z występów na żywo.

Slipknot w Polsce 2022 - support. Jak brzmi zespół Jinjer?

Wszyscy, którzy wybiorą się 7 sierpnia 2022 do Ergo Areny, będą mogli obejrzeć występ nie tylko Slipknota i Vended, ale również pobawić się przy koncercie ukraińskiej kapeli Jinjer. Zespół wykonuje szeroko pojęta muzykę metalową: od progresywnego grania, przez metalcore, aż po melodyczny death metal. Jinjer mieli okazję wystąpić już w naszym kraju. W 2020 roku zespół został zaproszony do zagrania na Pol'and'Rock Festival.