Dropkick Murphys wydał nowy album!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy album od Dropkick Murphys

Dropkick Murphys wydał nowy album!

2023-05-12 10:51

W piątek 12 maja, nakładem Dummy Luck Music / [PIAS], ukazał się najnowszy album Dropkick Murphys „Okemah Rising”. Płyta jest drugim z serii dzieł Dropkick Murphys interpretujących słowa Woody'ego Guthriego dla nowego pokolenia.

Dropkick Murphys i producent Ted Hutt, z którym współpracują od lat, zarejestrowali nowy materiał w The Church Studio w Tulsie (zaledwie kilka minut od miejsca narodzin Woody'ego Guthriego oraz Woody Guthrie Center). Historyczne studio zostało założone przez Leona Russella i było oryginalną lokalizacją legendarnej wytwórni Shelter Records. I podobnie jak na „This Machine Still Kills Fascists”, na „Okemah Rising”pojawią się goście: Violent Femmes, Jesse Ahern oraz Jaime Wyatt.

Najnowocześniejsi w branży? Johannes Eckerström z AVATAR / Eska Rock

Każdej nocy, kiedy publiczność śpiewa słowa Woody'ego, jego niezłomna obrona klasy pracującej i walka z niesprawiedliwością społeczną i nadużywaniem władzy politycznej dociera do nas głośno i wyraźnie. Więc tak długo, jak Dropkick Murphys są zaangażowani, przesłanie Woody'ego zawsze będzie słyszane - mówi  wokalista Ken Casey

Dropkick Murphys - „This Machine Still Kills Fascists”: Ken Casey (główny wokal), Tim Brennan (gitary, tin whistle, akordeon, fortepian, wokal), Jeff DaRosa (gitary, banjo, mandolina, wokal), Matt Kelly (perkusja, perkusjonalia i wokal), James Lynch (gitary i wokal), Kevin Rheault (bas).

Tracklista „Okemah Rising”:

  1. My Eyes Are Gonna Shine
  2. Gotta Get To Peekskill (featuring Violent Femmes)
  3. Watchin The World Go By
  4. I Know How It Feels
  5. Rippin Up The Boundary Line (featuring Jesse Ahern)
  6. Hear The Curfew Blowin
  7. Bring It Home” (featuring Jaime Wyatt)
  8. When I Was A Little Boy
  9. Run Hitler Run
  10. I’m Shipping Up To Boston – Tulsa Version