DragonForce

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn

DragonForce z hymnem astro wojowników! Nowy teledysk zespołu już jest!

2024-01-19 14:50

Nominowani do nagrody Grammy liderzy ekstremalnego power metalu, DRAGONFORCE, ujawnili swój nowy singiel „Astro Warrior Anthem” wraz z oficjalnym teledyskiem! Zapierający dech w piersiach utwór otwierający nowy, epicki album “Warp Speed Warriors”, który ukaże się 15 marca 2024 roku nakładem Napalm Records, potwierdza reputację DRAGONFORCE jako najszybszego zespołu na świecie – urzeka słuchacza od samego początku i oszałamia ekstremalnie szybkimi gitarowymi solówkami.

DRAGONFORCE, na którego czele stoją wirtuozi gitary Sam Totman i Herman Li, ma prawie 1,9 miliona słuchaczy miesięcznie na Spotify, a utwory zespołu są odtwarzane średnio 10 milionów razy w ciągu miesiąca na YouTube. Niedawno grupa pojawiła się w bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej grze VR Beat Saber Original Soundtrack 6 z ekskluzywnym utworem „Power of the Sabre Blade”, najszybszym numerem, jaki kiedykolwiek pojawił się w Beat Saber. Po niezwykle udanej trasie po Ameryce Północnej zeszłej jesieni z Amaranthe, NanowaR of Steel i Edge of Paradise, DRAGONFORCE rozpocznie w przyszłym miesiącu swoją europejską trasę koncertową z Amaranthe i gośćmi specjalnymi Infected Rain. Zabezpiecz swoje bilety już teraz, zamów nadchodzący album w przedsprzedaży i obejrzyj teledysk do „Astro Warrior Anthem” poniżej!

Herman Li o “Astro Warrior Anthem”:

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

"Astro Warrior Anthem" oddaje wszystkie elementy muzyki DragonForce w połączeniu z wybuchowym teledyskiem. Jestem pewien, że nasi fani pokochają ten utwór!

O nadchodzącym albumie

Zapierający dech w piersiach utwór otwierający „Astro Warrior Anthem” potwierdza reputację DRAGONFORCE jako najszybszego zespołu na świecie, urzekając słuchacza od samego początku i oszałamiając solówkami gitarowymi wykonywanymi z niezwykłą szybkością. Podążanie za inspirowanym Zeldą utworem „Power of the Triforce” utrzymuje wysoki poziom głośności, po czym DRAGONFORCE chwilowo zwalnia tempo w balladzie „Kingdom of Steel”. Szybkie rytmy perkusyjne i porywające gitary niosą ze sobą chwytliwy „Burning Heart”, podczas gdy skandowany „Space Marine Corp” charakteryzuje się mocnym i podnoszącym na duchu refrenem. Elektroniczne wpływy we wspaniałym power metalowym hymnie „The Killer Queen” hipnotyzują, a wokal Marca Hudsona sięga nieba. Na „Doomsday Party” wpływy rocka z lat 80. spotykają się z urzekającymi dźwiękami gier wideo w stylu retro i epickimi solówkami gitarowymi w stylu DRAGONFORCE. Po ostatnim oryginalnym utworze na „Warp Speed Warriors”, „Pixel Prison”, następuje nieoczekiwany, ale genialny cover „Wildest Dreams (Taylor’s Version)” Taylor Swift jako dodatkowy utwór kończący tę epicką przygodę.

“Warp Speed Warriors” został wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez Damiena Rainauda w Mix Unlimited w Los Angeles w Kalifornii z Samem Totmanem i Hermanem Li. Ten album to niezrównane, innowacyjne doświadczenie dźwiękowe, które stanowi kontynuację dziedzictwa zespołu dzięki utworom, które bez cienia wątpliwości staną się klasykami w kanonie DRAGONFORCE i poza nim.

O zepole

Założony w 1999 roku zespół DRAGONFORCE urzekł publiczność na całym świecie swoimi niezwykle udanymi płytami i kultowymi singlami, w tym platynowym hitem „Through the Fire and Flames” – największym wyzwaniem dla graczy w legendarnej grze „Guitar Hero III: Legends Of Rock”. Znani ze swoich epickich kompozycji, które poszerzają granice heavy metalu, na nowym albumie DRAGONFORCE eksplorują szerszą niż kiedykolwiek wcześniej gamę różnych stylów muzycznych, a ich brzmienie ewoluuje podczas ekscytującej muzycznej podróży.