DragonForce

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn

muzyczne nowości

DragonForce mają płonące serca! Nowy album zespołu już jest

2024-03-15 15:37

Pionierzy ekstremalnego power metalu DRAGONFORCE wydają w piątek 15 marca swój nowy, epicki album “Warp Speed Warriors” nakładem Napalm Records! Aby uczcić wydanie płyty, zespół udostępnił oficjalny teledysk do najnowszego singla „Burning Heart”! Szybkie rytmy perkusyjne i porywające gitary niosą ze sobą nowy, chwytliwy utwór, któremu towarzyszy urzekający teledysk.

'Burning Heart’ to kolejna piosenka DragonForce, z której jesteśmy niezwykle dumni. To następny epicki hymn z naszym charakterystycznym brzmieniem i 10 solówkami gitarowymi! Minęło 5 lat od wydania ostatniego krążka i jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że fani usłyszą ‘Warp Speed Warriors’! - Herman Li o “Burning Heart”.

Człowiek Z Metalu - o czym traktują blackmetalowe teksty piosenek?

Po bardzo udanych poprzednich płytach i singlach nominowanego do nagrody Grammy zespołu, takich jak platynowy hit „Through the Fire and Flames” (ponad 240 milionów odtworzeń w serwisie Spotify i 140 milionów wyświetleń na YouTube), “Warp Speed Warriors” kontynuuje dziedzictwo DRAGONFORCE z utworami, które od razu przechodzą do klasyki – „Power of the Triforce” przekroczyło już 1,7 miliona wyświetleń w YouTube. Sprawdźcie teledysk do „Burning Heart” poniżej – pierwsze formaty albumów już się wyprzedają, więc zabezpieczcie swój egzemplarz, zanim będzie za późno!

Zapierający dech w piersiach utwór otwierający „Astro Warrior Anthem” potwierdza reputację DRAGONFORCE jako najszybszego zespołu na świecie, urzekając słuchacza od samego początku i oszałamiając solówkami gitarowymi wykonywanymi z niezwykłą szybkością. Podążanie za inspirowanym Zeldą utworem „Power of the Triforce” utrzymuje wysoki poziom głośności, po czym DRAGONFORCE chwilowo zwalnia tempo w balladzie „Kingdom of Steel”. Szybkie rytmy perkusyjne i porywające gitary niosą ze sobą chwytliwy „Burning Heart”, podczas gdy skandowany „Space Marine Corp” charakteryzuje się mocnym i podnoszącym na duchu refrenem. Elektroniczne wpływy we wspaniałym power metalowym hymnie „The Killer Queen” hipnotyzują, a wokal Marca Hudsona sięga nieba. Na „Doomsday Party” wpływy rocka z lat 80. spotykają się z urzekającymi dźwiękami gier wideo w stylu retro i epickimi solówkami gitarowymi w stylu DRAGONFORCE. Po ostatnim oryginalnym utworze na „Warp Speed Warriors”, „Pixel Prison”, następuje nieoczekiwany, ale genialny cover „Wildest Dreams (Taylor’s Version)” Taylor Swift jako dodatkowy utwór kończący tę epicką przygodę.

“Warp Speed Warriors” został wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez Damiena Rainauda w Mix Unlimited w Los Angeles w Kalifornii z Samem Totmanem i Hermanem Li. Ten album to niezrównane, innowacyjne doświadczenie dźwiękowe, które stanowi kontynuację dziedzictwa zespołu dzięki utworom, które bez cienia wątpliwości staną się klasykami w kanonie DRAGONFORCE i poza nim.

O zespole

Założony w 1999 roku zespół DRAGONFORCE urzekł publiczność na całym świecie swoimi niezwykle udanymi płytami i kultowymi singlami, w tym platynowym hitem „Through the Fire and Flames” – największym wyzwaniem dla graczy w legendarnej grze „Guitar Hero III: Legends Of Rock”. Znani ze swoich epickich kompozycji, które poszerzają granice heavy metalu, na nowym albumie DRAGONFORCE eksplorują szerszą niż kiedykolwiek wcześniej gamę różnych stylów muzycznych, a ich brzmienie ewoluuje podczas ekscytującej muzycznej podróży.

DRAGONFORCE

  • Herman Li – gitara, chórki
  • Sam Totman – gitara, chórki
  • Marc Hudson – wokal
  • Alicia Vigil – bas, chórki
  • Gee Anzalone – perkusja, chórki