Judas Priest

i

Autor: Wikimedia Commons/Tilly antoine

Wiadomości

Dlaczego w streamingu nie ma albumów Judas Priest z Owensem? "To tajemnica"

W serwisach streamingowych wciąż próżno szukać albumów Judas Priest nagranych z wokalistą Timem "Ripper" Owensem. Czy to się w niedalekiej przyszłości zmieni?

Brak dwóch płyt Judas Priest w streamingu. Dlaczego?

Brytyjska formacja Judas Priest na swoim koncie ma aż dziewiętnaście studyjnych albumów. Dyskografię zespołu zamyka tegoroczny krążek "Invincible Shield", o którym więcej pisaliśmy w tym miejscu. W serwisach streamingowych można znaleźć większość płyt Judasów, ale... nie wszystkie. 

W takiej formie nie posłuchamy albumów grupy z okresu, kiedy wokalistą był Tim "Ripper" Owens. Mowa więc o dwóch płytach: "Jugulator" (1997) oraz "Demolition" (2001). Dlaczego? Tego tak naprawdę nie wiadomo... Do tego tematu postanowił odnieść się K.K. Downing, były gitarzysta Judas Priest, który brał udział w nagraniu wspomnianych wyżej krążków. 

Wywiad - Judas Priest - Krzysiek Sokołowski | ESKA Rock

Tak, to naprawdę jest trochę tajemnica. Oczywiście, nie mam już żadnej kontroli nad tymi płytami, ale nie sądzę, żeby to chodziło o wytwórnię. Przecież one zawsze lubią sprzedawać płyty, nieprawdaż? Ja i "Ripper" cały czas jesteśmy bardzo dumni ze wszystkiego, co wspólnie zrobiliśmy. Bardzo byśmy chcieli, aby te płyty zostały wznowione i pojawiły się w sklepach – odpowiedział K.K. Downing w rozmowie ze stacją radiową "94.3 The Shark". 

Wciąż więc nie wiadomo, czy "Jugulator" i "Demolition" zostaną kiedykolwiek wznowione. Gitarzysta podkreśla jednak, że numery z tych albumów można usłyszeć na żywo w trakcie koncertów KK's Priest, czyli zespołu, który założył właśnie Downing i w którym śpiewa Owens. Grupa ma na koncie dwa studyjne albumy: "Sermons of the Sinner" (2021) oraz "The Sinner Rides Again" (2023). 

Zespół KK's Priest, podobnie jak Judas Priest, w tym roku przyjedzie do naszego kraju. Downing, Owens i spółka zagrają 13 lipca w wrocławskim klubie A2. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: