Judas Priest

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Ogromny sukces Judas Priest! Zespół z najwyższą pozycją na liście w Wielkiej Brytanii w całej karierze!

2024-03-18 9:27

W piątek minął równo tydzień od premiery najnowszego albumu Judas Priest, dzięki czemu wiadomo już, jak krążek poradził sobie sprzedażowo, a więc także na listach przebojów. Doniesienia z Wielkiej Brytanii są naprawdę ekscytujące! Okazuje się, że za sprawą albumu "Invincible Shield" formacja osiągnęła na brytyjskiej liście przebojów najwyższą pozycję w całej dotychczasowej karierze!

Invincible Shield to dziewiętnasty studyjny album Judas Priest. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne w piątek 8 marca i jest ono bezpośrednim następcą krążka Firepower z 2018 roku. Premierę wydawnictwa poprzedziło wydanie singli Panic Attack, Trial By Fire, Crown of Horns i The Serpent and the King. Płyta jeszcze przed oficjalnym wydaniem spotykała się z bardzo entuzjastycznymi recenzjami, a te zwracają uwagę na mocne brzmienie, monumentalne solówki i bardzo ambitne podejście do klasycznego heavy metalu. Bardzo szybko po oficjalnej premierze zaczęły pojawiać się głosy, że wydawnictwo bardzo dobrze radzi sobie sprzedażowo - teraz mamy tego oficjalne potwierdzenie!

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Metalowa dominacja na liście przebojów w Wielkiej Brytanii!

W piątek 15 marca, a więc równo tydzień po premierze Invincible Shield, pojawiło się najnowsze notowanie oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Najnowszy krążek Judas Priest zajął na niej rekordowo wysoką, drugą pozycję, ustępując jedynie Arianie Grande i jej najnowszej płycie enternal sunshine. Miejsce drugie na Wyspach to najwyższa, jak dotąd, pozycja formacji w tym zestawieniu w całej jej karierze! Poprzednio statusem tym cieszył się album British Steel z 1980 roku, któremu udało się dotrzeć do miejsca czwartego.

To jednak nie koniec sukcesów! Invincible Shield dotarł na szczyt w Niemczech (pierwsza pozycja numer jeden Judasów w tym kraju!), Finlandii, Szwajcarii i Szwecji!

Sprawdź poniżej nasz wybór najważniejszych albumów Judas Priest!