Oli Sykes

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Wiadomości

Dlaczego Jordan Fish odszedł z Bring Me The Horizon? Oli Sykes tłumaczy

Kilka miesięcy temu z formacji Bring Me The Horizon odszedł klawiszowiec Jordan Fish. Dlaczego? Głos w tej sprawie, w jednym z ostatnich wywiadów, zabrał Oli Sykes, lider BMTH.

Dlaczego Jordan Fish odszedł z Bring Me The Horizon?

W grudniu 2023 roku muzycy Bring Me The Horizon poinformowali, za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Jordan Fish nie jest już w składzie zespołu. Klawiszowiec grał w BMTH od 2012 roku. – Chcielibyśmy mu podziękować za to, że towarzyszył nam w tej muzycznej podróży i życzyć mu szczęścia w przyszłości. Tymczasem dalej pracujemy nad "NeX Gen" i wkrótce usłyszycie nową muzykę – mogliśmy przeczytać we wspomnianym, dość lakonicznym, komunikacie. Fish też opublikował w sieci oświadczenie: – Jestem niezmiernie wdzięczny za 11 lat spędzone z zespołem i niezwykle dumny z tego, co razem osiągnęliśmy. Nie mogę się doczekać, co zrobią dalej i życzę im sukcesów w przyszłości. Podekscytowany zaczynam nowy etap mojej kariery.

Żadna ze stron wówczas nie zdradziła, co tak naprawdę stało za tą decyzją. Teraz dopiero trochę światła na ten temat rzucił Oli Sykes, wokalista Bring Me The Horizon. 

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Ja i Jordan byliśmy jak siła. Nie zdawałem sobie jednak sprawy, że włączyliśmy tryb w stylu: "Oli and Jordan Show". Odkąd wyszedłem z odwyku, tuż przed wydaniem "Sempiternal", naprawdę musiałem coś z siebie wyrzucić, była to muzyka. Uzależniłem się od pisania, uczenia się śpiewu i produkcji. Jordan był moim partnerem w tym wszystkim. Cały czas pisaliśmy i prześcigaliśmy się w nagrywaniu. Wypychaliśmy jednak pozostałych chłopaków – powiedział Sykes w rozmowie z amerykańskim magazynem "Revolver". 

Lider BMTH dodał także: – Nie będę mówił bredni w stylu, że się rozstaliśmy polubownie i zakończyliśmy współpracę w dobrych stosunkach i tak dalej. To było po prostu rozstanie. Nie ma tu jednak żadnej soczystej historii, czegoś, co można byłoby dać do nagłówka. Po obu stronach pojawiły się rany, które muszą się zagoić, a to zajmie trochę więcej czasu. Dopiero wtedy będziemy mogli znów ze sobą rozmawiać. Na pewno tego nie wykluczam. Wszyscy uważamy, że Jordan jest niesamowity i jesteśmy podekscytowani pracą, którą wykonał, kiedy był w zespole. Nie możemy się doczekać tego, co zrobi w przyszłości

Obecnie formacja Bring Me The Horizon jest w trakcie letniej trasy koncertowej. W jej ramach, 8 czerwca, zespół zagrał podczas Mystic Festivalu w Gdańsku. Muzycy wydali także, w końcu, nowy studyjny krążek zatytułowany "Post Human: NeX Gen" (miał on swoją premierę 24 maja tego roku). 

Apple Music wybrał najlepsze albumy wszech czasów:

Żużel i klasyczny rock. Krzysztof CUGOWSKI o czarnym sporcie i muzycznych inspiracjach. KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA