Bring Me The Horizon, Billie EIlish

i

Autor: Rex Features/East News, Facebook/Bring Me The Horizon

Muzyczne współprace

Bring Me The Horizon chcieli stworzyć utwór z Billie Eilish. Potwierdził to Oli Sykes

Billie Eilish na albumie Bring Me The Horizon? Tak właśnie mogło się zdarzyć. Potwierdził to, w jednym z ostatnich wywiadów, wokalista Oli Sykes. – Nie mogę potwierdzić na 100 procent, że tego słuchała, ale wiedziałem, że to do niej dotarło – powiedział.

Bring Me The Horizon chcieli stworzyć utwór z Billie Eilish

24 maja formacja Bring Me The Horizon dość niespodziewanie wydała nowy album zatytułowany "Post Human: NeX Gen". Na studyjnym krążku znalazło się aż 16 premierowych kompozycji, w tym m.in. "liMOusIne" z gościnnym udziałem Aurory. Na jej miejscu mogła się jednak znaleźć inna osoba, a mianowicie Billie Eilish. Tak przynajmniej wynika z ostatniej wypowiedzi Oliego Sykesa, wokalisty BMTH. 

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

Sprawa z Billie była następująca: jej fotograf jest naszym wielkim fanem i w pewnym sensie wspomniał o takim pomyśle, żeby napisała piosenkę. Więc wysłałem jej "liMOusIne". [...] Nie mogę potwierdzić na 100 procent, że tego słuchała, ale wiedziałem, że to do niej dotarło – powiedział Sykes w rozmowie dla "The Radio 1 Rock Show". 

Do żadnej współpracy na linii Bring Me The Horizon-Billie Eilish, przy okazji albumu "Post Human: NeX Gen", ostatecznie jednak nie doszło. Wcześniej jednak, a konkretnie w styczniu tego roku, sporo spekulacji się na ten temat pojawiło. Wszystko przez wpis wokalisty BMTH pod jednym z postów Eilish udostępnionym na Instagramie. Napisał wówczas słowo "limousine". Fani szybko to podchwycili, gdyż zauważyli, że to bardzo klarowne nawiązanie do tytułu jednego z utworów, który miał się pojawić na "Post Human: NeX Gen" (i tak też rzeczywiście się stało). 

Bring Me The Horizon ponownie zagra w Polsce

W tym roku formacja Bring Me The Horizon odwiedzi, po raz kolejny, nasz kraj. Zespół będzie jednym z headlinerów tegorocznej edycji Mystic Festivalu, która odbędzie się w dniach 5-8 czerwca w Gdańsku. BMTH zagra ostatniego dnia na głównej scenie festiwalu. 

Oprócz Bring Me The Horizon na terenie gdańskiej Stoczni zagrają w tym roku także m.in. Megadeth, Machine Head, Bruce Dickinson, Kerry King, Accept czy Kreator.

Apple Music wybrał najlepsze albumy wszech czasów: