Billie Eilish

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne wiadomości

Billie Eilish z najlepszym otwarciem w dotychczasowej karierze! Na drodze na szczyt stanęła jednak Taylor Swift...

2024-05-27 13:00

"HIT ME HARD AND SOFT" zgromadziło dotychczas ponad 500 mln streamów. Album jest numerem 1 w 14 krajach, a ta liczba z pewnością jeszcze wzrośnie!

Bille Eilish cieszy się najlepszym debiutem swojego krążka w dotychczasowej karierze. Docenione przez krytyków i słuchaczy „HIT ME HARD AND SOFT” od premiery zgromadziło już ponad 500 mln streamów. Album jest obecnie numerem 1 w 14 krajach, ale ta liczba na pewno wzrośnie do końca tygodnia.

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, Billie zadebiutuje na drugim miejscu tamtejszego "Billboardu". Na drodze na szczyt stanęła jej jednak Taylor Swift, która wciąż okupuje pierwsze miejsce zestawienia ze swoim albumem The Tortue Poets Department. Warto jednak zauważyć, że w premierowym tygodniu singiel „LUNCH” był najczęściej dodawanym utworem do radiowych playlist. Piosenka pojawiła się w ponad 250 rozgłośniach, docierając tym samym do ponad 20 mln słuchaczy. Utwór pozostaje numerem 1 na globalnych listach przebojów Spotify, Apple Music i iTunes. Wyreżyserowany przez samą Billie klip miał zaliczył największy tegoroczny debiut na YouTubie. Dodajmy do tego, że od ogłoszenia „HIT ME HARD AND SOFT” liczba fanów artystki w mediach społecznościowych wzrosła o imponujące 23 mln osób. 

The Beatles - 5 ciekawostek o albumie “Let It Be” | Jak dziś rockuje?

Światowy fenomen

22-letnia zdobywczyni dziewięciu nagród Grammy i dwóch Oscarów napisała album wspólnie ze swoim bratem FINNEASEM, który jest także producentem „HIT ME HARD AND SOFT”. Krążek wydany 17 maja nakładem Darkroom / Interscope Records składa się z dziesięciu premierowych utworów. Nowa płyta Amerykanki osiągnęła w premierowym tygodniu lepsze wyniki od jej przełomowego i historycznego debiutu „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który od czasu wydania w 2019 r. zgromadził ponad 69 miliardów streamów i osiągnął imponującą sprzedaż na poziomie 7,7 miliona egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych i 17,8 milionów na całym świecie.

Billie Eilish zagra w Polsce!

Artystka ogłosiła niedawno plany „HIT ME HARD AND SOFT: THE TOUR”. Wyprodukowana przez Live Nation trasa ruszy we wrześniu tego roku. Billie rozpocznie od koncertów Ameryce Północnej, w której będzie występowała do grudnia. W lutym ruszy kilkutygodniowa trasa po Australii, a od drugiej połowy kwietnia artystkę będzie można zobaczyć w Europie i Wielkiej Brytanii. 3 i 4 czerwca 2025 Eilish da dwa koncerty w Tauron Arenie Kraków. Pełną rozpiskę trasy i bilety na koncerty można znaleźć na oficjalnej stronie gwiazdy.

Oto koncerty, na które czekamy w tym roku: