Imagine Dragons

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Imagine Dragons mówią "Nice to Meet You"! To kolejna zapowiedź nadchodzącej płyty

2024-05-27 11:44

Nagrodzony Grammy multiplatynowy zespół Imagine Dragons udostępnił „Nice to Meet You”, trzeci singiel promujący wyczekiwany album „LOOM”, który ukaże się 28 czerwca. Pulsujący funkowo-popowy utwór jest optymistyczną opowieścią o słabościach i pięknie, które pojawiają się na początkowych etapach związku.

Premierze piosenki towarzyszy publikacja teledysku wyreżyserowanego przez wieloletniego współpracownika grupy Matta Eastina. Teledysk rozgrywa się w nostalgicznej scenerii baru w stylu retro i przedstawia pełne magnetyzmu pierwsze spotkanie (czy aby na pewno?) wokalisty Dana Reynoldsa z nową miłością. 

Kilka tygodni temu zespół połączył siły z laureatem wielu latynoskich nagród Grammy i światową gwiazdą muzyki J Balvinem. Artyści przygotowali wspólnie nową wersję przebojowego singla „Eyes Closed” i nagrali towarzyszący jej teledysk.

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

O albumie "LOOM"

Za produkcję albumu „LOOM” odpowiada duet Mattman & Robin. Album będzie szczytowym osiągnięciem w dotychczasowej karierze formacji z Las Vegas. Muzycy znaleźli na nim równowagę między klasycznym brzmieniem, które wyniosło ich na szczyt oraz świeżością, która sprawiła, że Imagine Dragons ponownie czuli ogromną radość w studio nagraniowym. Na album trafi 9 nowych utworów, w tym singiel „Eyes Closed”. „LOOM” wyznacza nowy początek. Towarzyszy mu ekscytacja związana z chwilami, które dopiero nadejdą.

Premierze nowej płyty będzie towarzyszyła największa z dotychczasowych trasa koncertowa grupy po Ameryce Północnej. Imagine Dragons odwiedzą legendarne obiektyw w całym kraju. Tournée rozpocznie się 30 lipca koncertem w hali Freedom Mortgage Pavilion w Camden, a zakończy 22 października występem w słynnym amfiteatrze Hollywood Bowl w Los Angeles. Szczegółowa rozpiska trasy znajduje się na oficjalnej stronie grupy.

O zespole

Imagine Dragons mają na koncie ponad 74 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 65 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 160 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie odmieniając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Jest to także jedyna grupa w historii odznaczeń RIAA, która ma cztery diamentowe single: „Radioactive” (16x platyna), „Believer” (13x platyna), „Demons” (12x platyna) oraz „Thunder” (11x platyna).

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. W 2022 roku Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o pierwszy w karierze podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.

„Bones” trafiło na szczyt zestawienia Alternative Radio w Stanach i nieustannie gości w Global Top 50 Spotify. Współpraca z raperem J.I.D. „Enemy” zgromadziła miliardy streamów, a utwór zajął 6. pozycję na liście IFPI Global Singles Chart of 2022.Teledyski do „Thunder” oraz „Believer” zgromadziły zachwycającą liczbę 2 miliardów wyświetleń, a „Radioactive” i „Demons” przekroczyły miliard wyświetleń. Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami w każdym gatunku – w gronie tym znajdują się m.in. Kendrick Lamar, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Avicii i Hans Zimmer.

Członkowie grupy są mocno zaangażowani w działalność charytatywną, w tym wspomaganie walki z rakiem u dzieci. Fundacja frontmana Dana Reynoldsa, LOVELOUD, pomaga młodzieży LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał Imagine Dragons tytuł ambasadorów UNITED 24.

Apple Music wybrał najlepsze albumy wszech czasów:

Listen on Spreaker.