Imagine Dragons

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Imagine Dragons z oficjalną zapowiedzią nowego albumu! Kiedy ukaże się "LOOM"?

2024-04-23 9:21

Grupa Imagine Dragons ujawnia szczegóły szóstego albumu studyjnego! Kiedy ukaże się krążek, zatytułowany „LOOM”?

Imagine Dragons na „LOOM”, swoim szóstym albumie studyjnym w karierze, prezentują szczytową formę. Album został w całości wyprodukowany przez zespół oraz wieloletnich współpracowników – duet producencki Mattman & Robin (Taylor Swift, Måneskin, YUNGBLUD, Charli XCX i wielu innych). Zespół z Las Vegas na „LOOM” znalazł odpowiednią równowagę między klasycznym brzmieniem, które wyniosło ich na szczyt oraz świeżością, która sprawiła, że Imagine Dragons ponownie odnaleźli wiele radości w studio nagraniowym. Na album trafi 9 nowych utworów, w tym singiel „Eyes Closed”. „LOOM” oznacza dla Imagine Dragons nowe początki na horyzoncie – ekscytacja nowym dniem, nadchodzącymi chwilami.

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

W ubiegłym roku Imagine Dragons zrobili sobie rzadką i zasłużoną przerwę w koncertowaniu – prawdopodobnie najdłuższą od wielu lat. W dużej mierze poświęcili ten czas rodzinie i przyjaciołom. Po naładowaniu baterii, muzycy wrócili do studia z nowymi inspiracjami, które wznieciły iskrę do nagrania premierowego materiału. Dywagacje o przeszłości stały się punktem wyjścia do rozmów o przyszłości, w której znikają granice gatunkowe, a z kreatywnego punktu widzenia wszystko staje się możliwe. Podróż ta zaowocowała najbardziej dynamicznym i spójnym albumem w dotychczasowej karierze Imagine Dragons – „LOOM”.

Pierwszym singlem promującym „LOOM” jest utwór „Eyes Closed”, do którego powstał również teledysk, który można obejrzeć poniżej:

Krążek „LOOM” ukaże się 28 czerwca 2024 roku.

O zespole

Imagine Dragons mają na koncie ponad 74 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 65 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 160 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie odmieniając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Jest to także jedyna grupa w historii odznaczeń RIAA, która ma cztery diamentowe single: „Radioactive” (16x platyna), „Believer” (13x platyna), „Demons” (12x platyna) oraz „Thunder” (11x platyna).

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. W 2022 roku Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o pierwszy w karierze podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.

„Bones” trafiło na szczyt zestawienia Alternative Radio w Stanach i nieustannie gości w Global Top 50 Spotify. Współpraca z raperem J.I.D. „Enemy” zgromadziła miliardy streamów, a utwór zajął 6. pozycję na liście IFPI Global Singles Chart of 2022.

Teledyski do „Thunder” oraz „Believer” zgromadziły zachwycającą liczbę 2 miliardów wyświetleń, a „Radioactive” i „Demons” przekroczyły miliard wyświetleń. Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami w każdym gatunku – w gronie tym znajdują się m.in. Kendrick Lamar, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Avicii i Hans Zimmer.

Członkowie grupy są mocno zaangażowani w działalność charytatywną, w tym wspomaganie walki z rakiem u dzieci. Fundacja frontmana Dana Reynoldsa, LOVELOUD, pomaga młodzieży LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał Imagine Dragons tytuł ambasadorów UNITED 24.

Spróbuj się w quizie o Måneskin:

Co wiesz o zespole Måneskin? Sprawdź się w quizie dla prawdziwych fanów i fanek!

Pytanie 1 z 10
Które miejsce grupa zajęła w finale włoskiej edycji "X-Factora"?