Bono o tym, dlaczego zerwał przyjaźń z Michaelem Hutchence'em. Powód smuci

i

Autor: Invision/Invision/East News Dlaczego lider U2 zerwał relacje z wokalistą INXS?

wypowiedzi muzyków

Dlaczego Bono zerwał przyjaźń z Michaelem Hutchence'em? Muzycy przed laty byli dla siebie wsparciem

2024-05-14 14:38

Nie jest żadną tajemnicą, że liderzy kultowych grup, czyli U2 i INXS, przyjaźnili się. Niestety, w pewnym momencie swojego życia Bono zdecydował się ostatecznie zerwać relację z Michaelem Hutchence'em. Jaki był powód takiej decyzji? Bardzo przykry, wszystko wskazuje jednak na to, że wokalista nie miał innego wyjścia.

Michael Hutchence rozpoczął karierę muzyczną w 1977 roku. Wraz z braćmi Farris występował początkowo w zespole The Vegetables, który w 1979 roku został przemianowany na INXS. Już rok później ukazał się debiutancki album studyjny grupy, który dotarł do Top 20 australijskiej listy przebojów. Pierwszym sukcesem na skalę międzynarodową okazał się być krążek Listen Like Thieves, który dotarł do 11 miejsca na amerykańskim Billboardzie i zaliczył debiut na brytyjskim zestawieniu. Prawdziwym przełomem stał się wydany w 1987 roku Kick, który do dziś jest najlepiej sprzedającym się albumem grupy. Także kolejne wydawnictwa formacji X,  Welcome to Wherever You Are  Elegantly Wasted cieszyły się dużą popularnością. Niestety, w 1997 roku Hutchence zmarł w wieku zaledwie 37 lat, oficjalnie w wyniku samobójstwa przez powieszenie.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Problemy Michaela Hutchence'ea

W 1992 roku artysta wdał się w Kopenhadze w bójkę z taksówkarzem, w wyniku czego uderzył tyłem głowy o ulicę. W wyniku upadku Michael doznał pęknięcia czaszki, jednak nie udał się od razu do lekarza, zwlekając z wizytą kilka dni. W wyniku urazu wokalista stracił węch i częściowo smak, a według wspomnień kolegów z zespołu znacznej zmianie uległo jego zachowanie. To właśnie po tym zdarzeniu Hutchence zaczął mieć problemy z agresją, zaczął także sięgać po używki. Jego stan pogorszył także trudny związek z dziennikarką Paulą Yates, która sama zmarła w wyniku przedawkowania heroiny w 2000 roku.

Dlaczego Bono zerwał przyjaźń z Michaelem Hutchence'em?

Michael Hutchence miał wielu bliskich przyjaciół w środowisku muzycznym, a do najbliższych należeli z pewnością Nick Cave, który zagrał na jego pogrzebiem i Bono. Lider U2 i jego żona blisko przyjaźnili się z wokalistą INXS i jego partnerką, niestety, na drodze tej relacji stanęły narkotyki. Bono zdradził w swojej autobiografii Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść, że jego przyjaźń z Hutchencem zaczęła się psuć, gdy ten coraz częściej zaczął sięgać po środki odurzające, często w towarzystwie dzieci Pauli i swojej córki. Muzyk i jego żona mieli nawet zostać poproszeni o to, by zostali rodzicami chrzestnymi małej Tiger Hutchence, jednak odmówili i odcięli się od pary.

Gdy ich zachowanie się zmieniło, nasza przyjaźń stała się napięta i czuliśmy się nieswojo podczas wizyt u nich - pisze w swojej autobiografii Bono.

Oto ciekawostki o albumie "Kick":

Listen on Spreaker.