Depeche Mode - data premiery, tracklista i pozostałe szczegóły albumu Memento Mori

i

Autor: Materiały prasowe Kiedy ukaże się album "Memento Mori" Depeche Mode?

Depeche Mode - data premiery, tracklista i pozostałe szczegóły albumu "Memento Mori"

2023-02-09 17:51

Grupa Depeche Mode potwierdza datę premiery nowego albumu! „Memento Mori” ukaże się już 24 marca. Płytę zapowiada najnowszy singiel „Ghosts Again”.

„Ghosts Again” po raz pierwszy dało się usłyszeć w październiku, podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie inaugurującego ich nadchodzącą trasę koncertową. To klasyczny Depeche Mode: jest tu miejsce zarówno na sugestywny liryzm Dave’a Gahana, jak i na hipnotyzującą gitarę Martina Gore’a. Utwór jest już dostępny na wszystkich platformach cyfrowych.

"Ghosts Again" oddaje idealną równowagę melancholii i radości”, komentuje z uznaniem Gahan. Gore wyznaje: „Rzadko nagrywamy piosenkę, która prędko mi się nie nudzi – jestem podekscytowany, że możemy się nią podzielić.

"Memento Mori" data premiery i pozostałe szczegóły albumu

„Memento Mori” to 15. album studyjny Depeche Mode – pierwszy w składzie Dave’a Gahana i Martina Gore’a po tragicznej śmierci współzałożyciela Andrew „Fletcha” Fletchera w 2022 roku. Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Forda i Martę Salogni.

Pomysł na „Memento Mori” zaczął rodzić się na początku pandemii, co zaowocowało piosenkami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji – do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości – ze wszystkimi punktami pomiędzy.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Trasa koncertowa Depeche Mode

Światowa trasa „Memento Mori Tour” zbiegnie się z wydaniem albumu. W październiku artyści ujawnili, że organizowana przez Live Nation trasa rozpocznie się 23 marca, specjalną serią występów w północnoamerykańskich arenach. 16 maja powrócą do Europy. 2 sierpnia zagrają na PGE Narodowym, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie. Depeche Mode sprzedali już ponad 100 milionów płyt i zagrali dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie. Pozostają wciąż rozwijającą się i niezwykle wpływową siłą muzyczną. Nadchodzący album i trasa koncertowa stanowią otwarcie najnowszego rozdziału ich niezrównanego dziedzictwa.

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?

Tracklista albumu "Memento Mori"

 1. My Cosmos Is Mine
 2. Wagging Tongue
 3. Ghosts Again
 4. Don’t Say You Love Me
 5. My Favourite Stranger
 6. Soul With Me
 7. Caroline’s Monkey
 8. Before We Drown
 9. People Are Good
 10. Always You
 11. Never Let Me Go
 12. Speak To Me