Deep Purple powraca do Polski

i

Autor: Torben Christensen/Associated Press/East News

Koncerty w Polsce

Deep Purple powraca do Polski z nowym albumem. Bilety są już w sprzedaży

Formacja Deep Purple w tym roku ponownie zagra w Polsce. Muzycy wystąpią 17 października 2024 roku w katowickim Spodku w ramach trasy promującej ich nowy album "=1". Bilety są już w sprzedaży.

Deep Purple zagra w Polsce

Muzycy Deep Purple znów zawitają do naszego kraju. Ostatni raz wystąpili w Polsce w czerwcu 2023 roku w Krakowie, w tym zaprezentują się przed publicznością w katowickim Spodku w ramach trasy "1 More Time Tour". Legendarny zespół zagra 17 października. W roli supportu zaprezentuje się natomiast formacja Jefferson Starship. 

Zespół na nadchodzącym koncercie w Polsce będzie promował album zatytułowany "=1". Ukaże się on 19 lipca. Znajdzie się na nim 13 premierowych kompozycji. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Bilety na koncert Deep Purple i Jefferson Starship są już dostępne. Można je kupić za pośrednictwem serwisu eBilet.pl. Ceny kształtują się następująco:

  • płyta - 299 zł
  • loża - 449 zł
  • VIP Meet & Greet - 200 dolarów 
  • miejsca siedzące, sektory A - 369 zł
  • miejsca siedzące, sektory B - 329 zł
  • miejsca siedzące, sektory C - 269 zł

Deep Purple to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Mają w dorobku tak pomnikowe albumy, jak chociażby "In Rock", "Machine Head" czy "Perfect Strangers". Zespół cały czas koncertuje i wydaje kolejne albumy. Nawet odejście Steve’a Morse’a, który w 2022 roku opuścił Deep Purple z przyczyn osobistych (zastąpił go Simon McBride), nie zatrzymało grupy.

Gościem specjalnym Deep Purple w Katowicach będzie kultowy amerykański zespół Jefferson Starship, który powstał w latach siedemdziesiątych na gruzach legendarnego, psychodelicznego Jefferson Airplane. 

Organizatorem jest Mystic Coalition. 

Najlepsze rockowe koncerty, które odbyły się w Polsce w 2023 roku: