David Draiman w gorzkich słowach o walce z depresją: Prawie straciłem życie

i

Autor: Materiały prasowe Lider Disturbed szczerze o walce z depresją

David Draiman w przejmujących słowach o walce z depresją: "Prawie straciłem życie"

2023-05-12 13:36

Lider zespołu Disturbed już dawno dał się poznać jako osoba, która otwarcie i szczerze wypowiada się nawet na te najbardziej trudne wywiady. Muzyk nie ukrywa przed fanami, że bardzo ciężko przeżył rozwód, teraz zaś postanowił w bardzo szczerych, ale też gorzkich słowach opowiedzieć o swojej walce z depresją.

W 2022 roku zespół Disturbed wydał swój najnowszy, ósmy album studyjny, zatytułowany Divisive. Amerykańska legenda heavy metalu promuje wydawnictwo na koncertach, podczas jednego z nich lider grupy, David Draiman, postanowił skierować kilka słów do fanów. Muzyk poruszył niezwykle istotny współcześnie temat, mianowicie depresji, z którą zmagają się także przedstawiciele rynku muzycznego.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Wokalista Disturbed mówi o depresji

W czwartek 4 maja formacja wystąpiła w  Milwaukee. W pewnym momencie Draiman przerwał set, by podzielić się ze słuchaczami niezwykle osobistym wyznaniem. Artysta powiedział, że ostatni czas był dla niego wyjątkowo trudny - całkiem niedawno wokalista ogłosił, że rozstał się z żoną. W swoim przemówieniu Draiman otwarcie przyznał, że w ostatnich miesiącach walczył z uzależnieniem i depresją. Wokalista nawet nie próbował ukrywać emocji i ze łzami w oczach wspominał także kolegów po fachu, Chrisa Cornella, Chestera Benningtona i Scotta Weilanda, którzy przegrali walkę ze swoimi demonami. Muzyk zaszokował zebranych wyznaniem, że niewiele brakowało, by dziś jego także nie było już na świecie. Draiman w przejmujących słowach zwrócił uwagę na to, jak straszną chorobą jest depresja, jak trudna jest walka z nią.

Powód do walki. Wszyscy go potrzebujemy. Demony znane jako uzależnienie i depresja są bardzo, bardzo realne. To choroby nie różniące się niczym od raka. Nie widać depresji. Nie widać uzależnienia. Rodzą się w środku. Dają przerzuty, przejmują kontrolę nad ciałem i umysłem, nad duszą. Nie wiem jak ty, ale ja jestem zmęczony utratą wszystkich, których kochałem, przez depresję i uzależnienia. Każdy członek zespołu na tej scenie miał do czynienia z tymi uczuciami, walczył z tymi demonami. I tęsknię za przyjaciółmi, którzy tę walkę przegrali. Tęsknię za Chesterem, tęsknię za Scottem, za Chrisem.  I jeśli mogę być z Wami całkowicie szczery, kilka miesięcy temu prawie do nich dołączyłem. Uzależnienie i depresja mogą przytrafić się każdemu, panie i panowie. Nikt nie jest na to odporny, bez względu na to, jak pięknie może wyglądać jego życie z zewnątrz. Bez względu na to, jak błogosławieni mogą się wydawać. Jest to poza naszą kontrolą. Teraz przez podniesienie rąk ilu z was poradziło sobie z demonami uzależnienia i depresji samodzielnie lub zna kogoś, kto to zrobił? Tak trzymaj. Teraz spójrz wokół tej areny. Jak widzicie moi przyjaciele, nie jesteście sami - mówił do publiczności Draiman.