Nie żyje Dariusz „Smalec” Tkaczyk, były wokalista The Analogs. Z tych nagrań go zapamiętamy

i

Autor: Zdjęcie z profilu na Facebooku Lumpex'75 - https://www.facebook.com/lumpex75/photos/pcb.5343682895690743/5343682639024102 Nie żyje były wokalista The Analogs

Nie żyje Dariusz „Smalec” Tkaczyk, były wokalista The Analogs. Z tych nagrań go zapamiętamy

2022-08-02 20:37

Wokalistą street punkowej załogi był przez około pięć lat. W tym czasie zdążył nagrać z zespołem trzy albumy i zagrać wiele koncertów.

Wokalista wystąpił na albumach „Hlaskover Rock”, „Blask szminki” oraz „Trucizna”. To właśnie jego głos wykrzyczał jeden z największych przebojów grupy „Era Techno”. Z The Analogs występował w Polsce oraz na koncertach w Czechach, w Niemczech i we Włoszech.

Po tym jak drogi muzyków się rozeszły nie utrzymywali ze sobą kontaktu. Ponoć podzieliły ich poglądy. Jednak informując swoich fanów o śmierci Tkaczyka The Analogs przywołują najlepsze wspomnienia.

Wpis grupy The Analogs

i

Autor: The Analogs / Facebook

Ostatnie koncerty z The Analogs Smalec zagrał w Zielonej Górze w maju oraz w Berlinie w grudniu 2003. Tuż przed nim z zespołu odeszli Błażej Halski oraz Ziemowit Pawluk. Ich decyzje miały mieć kluczowy wpływ na odejście Smalca ze składu. Później udzielał się w zespole The Blakouts, z którą wydał album „Jak w Stanach”. Wokalista zmarł po długiej chorobie.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?