Daria ze Śląska

i

Autor: mat. prasowe/Jazzboy Records

Nowości muzyczne

Daria ze Śląska powraca z nowym albumem. Kiedy się ukaże?

W maju ukaże się drugi album Darii ze Śląska. Artystka, która nie tak dawno odebrała dwa Fryderyki w trakcie gliwickiej gali, udostępniła w sieci utwór "Mainstream", który promuje nadchodzące studyjne wydawnictwo.

Daria ze Śląską zapowiedziała drugi album. Co o nim wiemy?

W 2023 roku Daria ze Śląska wydała debiutancki album zatytułowany "Tu była", który zebrał bardzo pochlebne recenzje. Artystka otrzymała zresztą w tym roku dwa Fryderyki (uhonorowano ją w kategoriach: fonograficzny debiut roku oraz album roku indie pop). Daria jednak się nie zatrzymuje i idzie za ciosem. Zapowiedziała właśnie premierę swojej drugiej płyty. 

Krążek "Na południu bez zmian" ukaże się 17 maja 2024 roku nakładem Jazzboy Records. Całość promuje utwór "Mainstream", który powstał we współpracy z Czarnym HIFI. 

5 rockowych i metalowych zespołów ze Śląska, na które warto zwrócić uwagę. O nich jeszcze będzie głośno

Fragment melodii do tego numeru przyszedł do mnie we śnie. Musiałam to rozchodzić, poszłam po coś do jedzenia. W drodze do sklepu przyszła reszta melodii. Dopiero co wyprowadziłam się do Warszawy współdzieląc maleńkie mieszkanie z 3 obcymi ludźmi. Tęskniłam za domem, za Śląskiem, za bliskimi, rodziną myśląc czy dobrze zrobiłam wyjeżdżając – wyjaśnia Daria ze Śląska. 

Poniżej możecie posłuchać wspomnianego utworu i zobaczyć zrealizowany do niego teledysk, który powstał w Katowicach: 

Tak natomiast będzie prezentowała się okładka albumu "Na południu bez zmian". Odpowiada za nią Krzysztof Ostrowski z Cool Kids of Death i powstała na podstawie zdjęcia Kamy Czudowskiej. 

Daria ze Śląska

i

Autor: mat. prasowe

Na wspomnianym albumie znajdą się także kompozycje, które artystka w ostatnich miesiącach udostępniła. Mowa tu o "Pamięci do złych snów", numerze nagranym wspólnie z Kortezem, czy "Tarasie". 

Daria ze Śląska uwagę publiczności przykuła za sprawą bezpośrednich (i mocnych) tekstów, które zostały połączone z brzmieniową różnorodnością. 

Artystka obecnie koncertuje. Tak prezentuje się rozpiska jej najbliższych występów:

  • 12 kwietnia – Poznań, Aula Artis
  • 13 kwietnia – Wolbrom, Dom Kultury
  • 14 kwietnia – Nowy Sącz, MOK
  • 25 kwietnia – Szczecin, DK Krzemień
  • 26 kwietnia – Kołobrzeg, RCK
  • 27 kwietnia – Krajenka, KOK
  • 3 maja – Wrocław, 3-Majówka
  • 10 maja – Przybysławice, Dwór na Wichrowym Wzgórzu
  • 11 maja – Łódź
  • 26 maja – Warszawa, Niebo

Oto najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów: