Daria Zawiałow i Albert Hammond Jr.

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Daria Zawiałow nagrała utwór z muzykiem The Strokes! Wyjątkowy projekt jest już dostępny!

2024-03-20 8:57

Daria Zawiałow podzieliła się naprawdę ekscytującą wiadomością! Artystka otrzymała zaproszenie do kultowego projektu Spotify, a w jego ramach zdecydowała się zaprosić do współpracę muzyka jednej z najważniejszych współczesnych rockowych formacji, czyli The Strokes! Oto efekty tej bardzo szczególnej dla polskiej sceny współpracy!

Daria Zawiałow ma za sobą naprawdę świetne miesiące. Artystka w połowie ubiegłego roku wydaniem singla FIFI HOLLYWOOD zapowiedziała nową erę w karierze. Ta odbywa się pod hasłem Dziewczyna Pop, gdyż pod takim właśnie tytułem ukazał się w październiku 2023 roku najnowszy, czwarty album studyjny artystki. Wydawnictwo okazało się być ogromnym komercyjnym sukcesem i jeszcze przed oficjalną premierą pokryło się złotem. Dziewczyna Pop to zdecydowanie najbardziej złożony projekt wydawniczy artystki. Daria tym razem postanowiła podzielić album na trzy rozdziały. Pod każdym z nich kryją się cztery premierowe utwory, a wraz z nimi osobna historia, warstwa wizualna i miejsce na mapie Stanów Zjednoczonych.

Mellina #30: Daria Zawiałow: to był mój najgorszy koncert. Zjadł mnie stres. Stres mną zawładnął

Daria Zawiałow łączy siły ze Spotify i legendą rocka!

Teraz, pięć miesięcy po premierze płyty, ma miejsce kolejne szczególne zdarzenie, dotyczące albumu. Jak ujawniła sama Daria za pośrednictwem swoich social już kilka dni temu, jako druga polska artystka została zaproszona do formatu Spotify Singles. Specjalnie na potrzeby nagrań gwiazda odwiedziła studio Spotify w Los Angeles, by tam nagrać jeden własny utwór w nowej aranżacji oraz jeden cover. Zawiałow od razu zdradziła, że jeśli chodzi o jej kompozycję, to postawiła na tak lubiany przez fanów numer Złamane serce jest OK, który stanie się tym samym czwartym oficjalnym singlem z Dziewczyny Pop. Do nagrań nagrań wokalistka zaprosiła gościa specjalnego, początkowo jednak nie wskazując o kogo chodzi.

Wieści na ten temat nadeszły w niedzielę 17 marca. Tego dnia Daria opublikowała zdjęcie z Albertem Hammondem Jr, czyli gitarzystą jednej z najważniejszych współczesnych rockowych formacji - The Strokes! Poza nową wersją kawałka Złamane serce jest OK poznamy także cover utworu Ode To The Mets właśnie tej grupy! Oficjalna premiera obu kompozycji ma miejsce w środę 20 marca! Posłuchaj ich poniżej!

Wymyśliłam sobie, że chcę to zrobić właśnie z NIM.Z moim idolem. Z moim ulubionym gitarzystą wszech czasów i obiektywnie - muzycznym geniuszem. Nikt nie wierzył, że to się uda, ale jednak nie ma przypadków.

Pisząc „Złamane serce jest OK” wymyśliłam wers o Strokesach. Kilka miesięcy później, w okolicach zaproszenia do Spotify Singles, sytuacja opisana w utworze wydarzyła się naprawdę (jakbym była wróżką!)

Następnie sama zabrałam się na ich koncert, a los chciał, żeby doszło do naszego spotkania i żebym obejrzała koncert bandu mojego życia za kulisami!

Pół roku później spotkaliśmy się z Albertem w Los Angeles, aby nagrać nasze Spotify Singles - pisze Daria Zawiałow w ogłoszeniu współpracy.

Sprawdź nasz wybór najbardziej rockowych kawałków z dyskografii Darii Zawiałow!