Daria Zawiałow kończy erę Wojen i nocy! Singiel Laura jest już dostępny!

i

Autor: Materiały prasowe - cred. gokunobaka Niespodzianki od Daria Zawiałow

Daria Zawiałow kończy erę "Wojen i nocy"! Singiel "Laura" jest już dostępny!

2022-11-25 13:10

Bestsellerowy album w wersji deluxe jeszcze w grudniu, a jako zapowiedź wydawnictwa - mrożący krew w żyłach teledysk z Sokołem!

Przed zapowiedzianą krótką przerwą artystyczną, która ma nastąpić na początku przyszłego roku, Daria Zawiałow postanowiła zaserwować swoim fanom jeszcze kilka niespodzianek, które umilą oczekiwania na powrót artystki!

Aktualnie Daria jest w trakcie trasy koncertowej METROPOLIS… WOJEN NIE BĘDZIE, która stanowi podsumowanie jej dotychczasowej drogi muzycznej oraz symboliczne pożegnanie ze sceną na kilka najbliższych miesięcy.

Na koncertach fani mogli usłyszeć przedpremierowo utwór, który właśnie oficjalnie zapowiada nową, rozszerzoną wersję ostatniego albumu „Wojny i Noce”. „Laura” – bo tak nazywa się singiel promujący odświeżone wydawnictwo – to utwór nagrany wraz z legendą polskiego rapu, Sokołem!

Co znajdzie się na rozszerzonej edycji "Wojen i nocy"?

Oprócz „Laury” na „Wojny i Noce (Deluxe)” pojawi się jeszcze jeden premierowy utwór - „demo song”. Na płycie znajdzie się także zapis magicznego wykonania na żywo utworu „Dreams” z repertuaru The Cranberries w duecie z Natalią Szroeder, a także singiel „Batman” pochodzący z płyty Kukona - „Rough n’ Gentle”.

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Singiel "Laura" z gościnnym udziałem Sokoła!

Do nowego singla powstał mrożący krew w żyłach teledysk w reżyserii Nastki Gonery, odpowiedzialnej między innymi za ikoniczny teledysk Maty do utworu „Kiss Cam”. Wideoklip jest metaforyczna opowieścią o toksycznym związku - o powrocie tytułowej bohaterki z zaświatów, która wraca na miejsce zbrodni, aby zemścić się na swoim zabójcy.

Pierwszym teledyskiem, który zwiastował trzeci album artystki był „Kaonashi” (reż. Daniel Jaroszek). Klip powstawał dokładnie w tym samym domu w którym „Laura”, a przedstawiał on traumatyczną historię małżeńską, w której kobieta pada ofiarą przemocy ze strony swojego męża, ale mimo ogromnego strachu zbiera w sobie siłę, aby od niego odejść. W rolę małżonków wcieliła się Daria oraz Dawid Ogrodnik.

Kiedy premiera "Wojen i nocy (Deluxe)"?

„Wojny i Noce (Deluxe)” ukaże się na CD już 9 grudnia, a na dwóch, czerwonych winylach tydzień później. Oba wydawnictwa można już zamówić w przedsprzedaży na wojnyinoce.pl. Każde zamówienie, które zostanie zamówione przez dedykowany landing page do 6 grudnia, do końca dnia zostanie podpisane przez artystkę!

Płyta „Wojny i Noce” zdążyła przynieść artystce Fryderyki w kategorii Artystka roku oraz Team kompozytorski roku. Z bestsellerowych „Wojen i Nocy” pochodzą takie hity jak „Za krótki sen” nagrany z Dawidem Podsiadło, „Metropolis” czy „Kaonashi”. Album pokrył się platyną, a od ponad 40 tygodni widnieje na liście najlepiej sprzedających się albumów w Polsce (OLiS).