Dan Auerbach (The Black Keys) zapowiada nowy projekt!

i

Autor: Materiały prasowe Nie tylko The Black Keys!

Dan Auerbach (The Black Keys) zapowiada nowy projekt!

2022-10-19 13:29

Dan Auerbach to nie tylko The Black Keys – muzyk ma także inny zespół, The Arcs, i właśnie z tym projektem zapowiada nowy album studyjny, „Electrophonic Chronic”. Wydawnictwo promuje singiel „Keep On Dreamin’”.

Nadchodzący krążek ukaże się 27 stycznia 2023 i będzie to następca wydanego w 2015, chwalonego przez krytyków debiutu „Yours, Dreamily”. Pierwszy album The Arcs został wyprodukowany przez Leona Michelsa i Dana Auerbacha oraz w dużej mierze nagrany z ich kolegą z zespołu, Richardem Swiftem, jeszcze przed jego przedwczesną śmiercią w 2018 roku. Płyta „Electrophonic Chronic” zrodziła się natomiast ze wspólnej obsesji zespołu na punkcie nagrywania i tzw. crate-diggingu, polegającego na wyszukiwaniu muzyki do zsamplowania. Tym samym album czerpie z wielu gatunków, w tym vintage soulu, old school garage i space age popu lat 60. Zespół wydał singiel „Keep On Dreamin’”. Towarzyszący mu klip został stworzony przez animatora i reżysera Roberta „Roboshobo” Schobera oraz artystę wizualnego El Omsa.

Niezależnie od tego, czy był to Nowy Jork, Nashville, Los Angeles, czy Cottage Grove w stanie Oregon, gdziekolwiek byliśmy, zawsze udawaliśmy się razem do studia. Zawsze. To była nasza ulubiona czynność. Rzadko spotyka się grupę ludzi, z którymi tak dobrze się dogadujesz, z którymi natychmiast znajdujecie wspólny język. Po prostu bawiliśmy się, tworząc różne dźwięki i muzykę. To był niesamowity czas - komentuje wydawnictwo Dan Auerbach.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Szczegóły „Electrophonic Chronic”

„Electrophonic Chronic” zawiera pełny oryginalny skład The Arcs: pracowali nad nim Dan Auerbach, Leon Michels, Nick Movshon, Homer Steinweiss i nieżyjący już Richard Swift. Utwory zostały nagrana między Nashville – w studiu Easy Eye Sound Auerbacha – a Nowym Jorkiem, w Electric Lady i Diamond Mine Leona Michelsa. Okładkę albumu zilustrował El Oms, który pracował z grupą także w 2015 roku. „Electrophonic Chronic” jest przede wszystkim hołdem dla Swifta, ich kolegi z zespołu i brata, który odszedł zbyt wcześnie: – To dla nas sposób na pożegnanie się z nim, poprzez wspominanie go śpiewającego, grającego i śmiejącego się. Czasami było ciężko, ale myślę, że naprawdę nam to pomogło – podsumowuje Auerbach.

Po wydaniu „Yours, Dreamily” w 2015 roku, The Arcs przez ponad dwa lata koncertowali na całym świecie, włączając w to godne uwagi występy na Coachelli i Lollapaloozie, a także w „The Late Show” ze Stephenem Colbertem czy w ramach serii „Tiny Desk NPR”. Uznana przez magazyn „Rolling Stone” za jedno z najlepszych wydawnictw roku 2015, płyta była „tak różnorodna, jak zaangażowani są sami muzycy” („The Associated Press”). „NPR” przewidział wówczas: „>>Yours, Dreamily<< już teraz jest jednym z najbardziej ambitnych i w pełni zrealizowanych albumów Auerbacha. Forma The Arcs jest tak naturalna, że zespół ma już, przynajmniej według niego, 75 gotowych utworów. Jeśli chociaż niektóre z nich się ukażą, projekt ten może przerodzić się w trwałą, satysfakcjonującą współpracę”.Tracklista: