Blur

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

Wiadomości

Damon Albarn (Blur) wściekł się na fanów na koncercie. "Już nas nie zobaczycie"

Damon Albarn, wokalista formacji Blur, z pewnością nie będzie najlepiej wspominał koncertu w trakcie pierwszego weekendu tegorocznej Coachelli. Publiczność, na tym słynnym amerykańskim festiwalu, nie chciała się zbytnio bawić w trakcie koncertu autorów hitu "Song 2".

Wokalista Blur wkurzył się na publiczność na Coachelli

Za nami pierwszy weekend tegorocznej odsłony festiwalu Coachella w Kalifornii (drugi odbędzie się w dniach: 19-21 kwietnia). W trakcie imprezy wystąpili m.in. Lana Del Rey, Tyler, the Creator, Doja Cat, No Doubt czy Blur. W mediach jest głośno właśnie o koncercie zespołu dowodzonego przez Damona Albarna. Wszystko przez publiczność, która mocno poirytowała wokalistę Blur. 

Brytyjska formacja wystąpiła w sobotę, 13 kwietnia, pomiędzy koncertami Sublime oraz No Doubt. W setliście nie zabrakło największych przebojów takich, jak m.in. "Beetlebum", "Girls & Boys" czy "Song 2". Mimo tego, zgromadzona publiczność pod sceną nie reagowała zbyt entuzjastycznie w trakcie koncertu.

Nie lubisz tłumów na festiwalu? Oto najlepsze rockowe i niszowe imprezy plenerowe w Polsce

W trakcie wykonywania wspomnianego już "Girls & Boys" Albarn zaapelował o większe zaangażowanie. "Potrzebuję Waszego udziału, proszę" – w ten sposób wokalista zachęcał do wspólnego śpiewania refrenu utworu. 

W filmikach, które zostały udostępnione w mediach społecznościowych, doskonale widać, że wielokrotnie próbował nawiązać kontakt z publicznością. "Możecie to zrobić lepiej" – dodawał. Odpowiedniej reakcji na te słowa jednak nie było. 

W pewnym momencie poirytowany Albarn powiedział: "Nigdy już nas więcej nie zobaczycie, więc równie dobrze możecie k***a to zaśpiewać. Rozumiecie?". Po koncercie grupa zamieściła na Facebooku post ze zdjęciami z festiwalu i dopiskiem: "Coachella, dziękujemy". Było to jednak zapewne ironiczne podziękowanie. 

Przypomnijmy, że formacja Blur wystąpi ponownie w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, w trakcie drugiego weekendu festiwalu Coachella. Wszyscy się zastanawiają, jak tym razem publika przyjmie muzyków... 

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: