Damian Lewis, gwiazdor serialu „Homeland”, rozpoczyna karierę muzyczną!

i

Autor: Materiały prasowe Gwiazdor kultowego serialu rozpoczyna karierę muzyczną!

Damian Lewis, gwiazdor serialu „Homeland”, rozpoczyna karierę muzyczną!

2023-04-17 11:56

Decca Records ogłasza podpisanie kontraktu z Damianem Lewisem, aktorem znanym m.in. z serialu „Homeland”. Debiutancki album artysty, zatytułowany „Mission Creep”, zostanie wydany 16 czerwca, a jego pierwszy singiel, „Down on the Bowery”, jest już dostępny w serwisach cyfrowych.

„Mission Creep” to przemyślana kolekcja piosenek o rockowym i jazzowym rodowodzie, która odzwierciedla miłość do muzyki i głęboką potrzebę komunikacji. Lewis wyjaśnia: – Nagle miałem dużo do powiedzenia. Ludzie ocenią, czy to jest dobre, czy nie, ale dla mnie było to niezwykle naturalne.

Taki będzie SHREK 5? Tego na pewno nie zabraknie | To Się Kręci #13

Historia powstania płyty

Historia powstania płyty zaczyna się, gdy Lewis, po ukończeniu szkoły, zamienił codzienny rygor, który dominował w jego życiu przez 10 lat, na coś mniej uporządkowanego. Wyruszył w trasę i koncertował w Europie. To doświadczenie znalazło odzwierciedlenie na jego debiutanckim albumie. Muzyka była ciągle istniejącym elementem w życiu Lewisa, ale pomysł nagrania płyty przyszedł mu do głowy dopiero podczas pandemicznego lockdownu.

Spotkanie, a następnie współpraca z amerykańskim muzykiem jazzowym Giacomo Smithem zainspirowały Lewisa do publicznego grania własnych piosenek. Smith przedstawił Damiana niektórym muzykom z szanowanego Kansas Smitty’s House Band, z którymi Lewis natychmiast się zaprzyjaźnił – w studiu i na scenie. Założyli zespół prowadzony przez Damiana i zaczęli koncertować.

Występ na festiwalu w Wilderness w zeszłym roku zaowocował większą liczbą koncertów na żywo. Wydarzenia przy pełnych salach w londyńskich Omeara, Koko, The Tabernacle i Hoxton Hall przyniosły entuzjastyczne recenzje fanów i krytyków, którzy opisali Lewisa jako „przekonującego wykonawcę w swoim żywiole” (Neil McCormick), który „zachwycił tłum” (John Bungey). Po tych koncertach wytwórnie rozpoczęły walkę o jego podpis na kontrakcie.

Damian zagra na tegorocznym Cheltenham Jazz Festival (1 maja), na Black Deer Festival (16 czerwca), a także na swoim największym jak dotąd koncercie w Union Chapel w Londynie (11 lipca).

Wicedyrektorzy Decca Label Group, Tom Lewis i Laura Monks, mówią: – Jesteśmy zachwyceni, że Damian wybrał Decca. Jego teksty są poetyckie, przejmujące i głęboko osobiste. Album, nagrany niedaleko Kentish Town, ma surowy charakter i odświeżającą szczerość. Damian naprawdę otwiera swoje serce i zaprasza nas do środka. To jest muzyka piękna. Mając czas i przestrzeń z dala od napiętego harmonogramu aktorskiego, Lewis był w stanie poświęcić się muzyce i komponowaniu piosenek, a pomysły zaczęły płynąć. Damian wrócił do czasów, gdy codziennie grał na gitarze. Jednak teraz robił to z nową dojrzałością i doświadczeniem, które dało mu życie.

Kiedy ukaże się album?

Debiutancki album Damiana Lewisa „Mission Creep” zostanie wydany 16 czerwca 2023 roku.