Alanis Morissette prezentuje „No Return” z drugiego sezonu „Yellowjackets”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Shelby Duncan Nowy utwór Alanis Morissette

Alanis Morissette prezentuje „No Return” z drugiego sezonu „Yellowjackets”

2023-04-17 11:50

Siedmiokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, piosenkarka i autorka tekstów – Alanis Morissette – wydaje „No Return (Extended Version)”. To rozszerzona wersja piosenki z serialu „Yellowjackets”, którą można usłyszeć w czwartym odcinku drugiego sezonu.

Pierwotna wersja „No Return (Main Title Theme)” autorstwa kompozytorów serialu – Craiga Wedrena i Anny Waronker – ukazała się w styczniu 2022 roku. Artystka komentuje premierę:

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Uwielbiam oryginalną wersję „No Return”, to po prostu doskonała piosenka. Nie byłam do końca przekonana, kiedy poproszono mnie o reinterpretację tego utworu, ale widzę sporo podobieństw między serialem „Yellowjackets” a moim tekstami: są intensywne, uderzają w czułe miejsca bez obaw o bluźnierstwo. Od początku mojej kariery staram się wspierać kobiety oraz patrzeć na świat przez pryzmat kobiet. Wspaniałe w tym serialu jest to, że każda z postaci ma szansę być złożona – w przeciwieństwie do nadmiernie uproszczonych, zredukowanych wersji kobiet. To zaszczyt, że mogę być częścią dziedzictwa „Yellowjackets”.

Serial "Yellowjackets"

Amerykańska premiera drugiego sezonu „Yellowjackets” miała miejsce 24 marca. Serial trafi do Polski nieco później. Pierwszy sezon jest dostępny w CANAL+. Serial otrzymał rzadki wynik 100% na Rotten Tomatoes oraz aż siedem nominacji do nagrody Emmy. Tygodniowo oglądało go średnio ponad 5 milionów widzów, co czyni go drugim najchętniej oglądanym serialem Showtime.

Serial „Yellowjackets” został stworzony przez Ashley Lyle i Barta Nickersona („Narcos”). Produkcja opowiada historię żeńskiej drużyny utalentowanych piłkarek. W drodze na zawody, ich samolot rozbija się w dziczy Ontario. Licealistki muszą przetrwać w arcytrudnych warunkach. Po 25 latach przyjdzie im raz jeszcze stawić czoła mrocznym wydarzeniom z przeszłości. Rozgrywający się na dwóch płaszczyznach czasowych serial z pogranicza opowieści survivalowej, horroru psychologicznego oraz dramatu o dojrzewaniu powraca z drugim sezonem.

Minęły dwa miesiące, odkąd Shauna poróżniła się z Jackie. W obliczu pogłębiającego się głodu i strachu, napięcie w grupie tylko się pogarsza. Zima jest coraz trudniejsza, a dziewczyny przestają sobie radzić. Zagrożone ciemnością – i nawiedzającymi je wspomnieniami w teraźniejszości – zmuszone są do podjęcia okrutnych decyzji. Odkrywają przerażającą prawdę o tym, co oznacza przetrwanie i co są gotowe poświęcić, aby pozostać przy życiu.

W obsadzie znajdują się Melanie Lynskey, Juliette Lewis, Christina Ricci, Tawny Cypress, Ella Purnell, Samantha Hanratty, Sophie Thatcher, Sophie Nélisse, Jasmin Savoy Brown, Courtney Eaton, Liv Hewson, Steven Krueger, Warren Kole i Kevin Alves. W drugim sezonie dołączyli taże Lauren Ambrose, Simone Kessell oraz (gościnnie) Elijah Wood.

Alanis Morissette - legenda światowego rocka

Alanis Morissette ma na koncie dziesięć uznanych albumów oraz siedem nagród Grammy. Od 1995 roku stale uważana jest za jedną z najważniejszych songwriterek muzyki popularnej. Jej intymne teksty i poruszające występy zdobyły uznanie krytyków i fanów na całym świecie. W sierpniu 2021 roku Alanis udała się w wyprzedaną światową trasę koncertową z okazji 25-lecia debiutu „Jagged Little Pill”. Trasa stała się numerem jeden roku pośród tournée artystek, a także jedną z najlepszych tras na świecie – jej koncerty przyciągnęły ponad 500 tys. fanów.

Poza swoją muzyczną działalnością, artystka jest zaciekłą aktywistką. Walczy o prawa kobiet oraz stale poszerza świadomość na temat zdrowia fizycznego i psychicznego.