Daft Punk powraca na kartach książki. Opowiada o nim ok. 60 artystów

i

Autor: ROBYN BECK/AFP/East News

Daft Punk powraca na kartach książki. Opowiada o nim ok. 60 artystów

2023-03-21 14:09

W 2021, po 28 latach na scenie legendarny duet producentów i DJ’ów zakończył działalność. Ich ostatni album „Random access memories” był wzruszającą wyprawą do czasów dyskotekowego szaleństwa sobotnich nocy i świata wirujących lustrzanych kul. To ciekawy przypadek, podobny do The Prodigy, gdzie muzyka taneczna znalazła także wielu zachwyconych odbiorców w rockowym świecie. Kontynuacji niestety nie będzie, ale mamy coś na otarcie łez.

Trzy dekady obecności na scenie to bardzo dużo. W świecie muzyki tanecznej i elektronicznej to wręcz kilka epok. Żeby opowiedzieć o tym czasie potrzeba było rozmów z ponad sześćdziesiątką innych artystów, łącznie ponad 250 godzin wywiadów. Ten potężny materiał zgromadził i opracował muzyczny dziennikarz Gabriel Szatan, który postanowił opowiedzieć historię Daft Punk z perspektywy otoczenia artystów.

Jak sam zapowiada w sieci, książka „After Daft” prezentuje dwie dziejące się równolegle opowieści: pierwsza skupia się na muzyce, wizji i wpływie francuskiego duetu na kształt muzyki przez 30 lat. Druga natomiast jest podróżą przez świat technologii tworzenia muzyki, która w ciągu ostatnich trzech dekad wykonała kilka gigantycznych skoków.

Wśród osób, których relacje znajdą się w książce są między innymi Nathan East (muzyk i producent, którego lista współpracy z topowymi artystami mogłaby być osobną książką), Neil Landstrumm (jedna z czołowych osobowości muzyki techno lat 90-tych), Peaches (artystka alternatywna) i Paul Williams (autor piosenek do filmów i nie tylko). Książka będzie dostępna między innymi w serwisie Amazon, obecnie nie ma jeszcze informacji na temat polskiego wydania.

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6