Drowning Pool wraca. Kto zaśpiewa?

i

Autor: YouTube

Drowning Pool wraca. Kto zaśpiewa?

2023-03-17 12:58

Choć wielu określa tę ekipę jako zespół jednego przeboju, to nie da się przecenić ich wpływu na promocję fali nu metalu na przełomie wieków. Ich album „Sinner” z 2001 roku przyniósł przebój „Bodies” i nikt już nie mógł mieć wątpliwości, że scena zmienia się nieodwracalnie. Przez dwie dekady skład zespołu się zmieniał, teraz wróci do niego znana z przeszłości twarz.

Po tym jak w zaledwie rok po wydaniu przełomowego materiału z powodu choroby serca zmarł wokalista grupy Dave Williams, grupa przeżyła potężny cios. Przez około roku nie było wiadomo, co będzie dalej, w końcu pojawił się zastępca: Jason „Gong” Jones. Razem z nim nu metalowcy nagrali drugi krążek, który niestety nie przyniósł im takiego sukcesu jak debiut. Po niewiele ponad rocznej współpracy stanowisko frontmena znów się zwolniło i zajął je Ryan McCombs. Pozostał w składzie na 6 lat, jednak zdecydował się po tym czasie skupić na macierzystej formacji Soil. Nagrał z grupą dwa albumy. Czwartym wokalistą był Jasen Moreno, którego przygoda z Drowning Pool trwała aż 11 lat. Dopiero w tym roku zdecydował się na zakończenie współpracy. Powody nie są znane, grupa w swoich mediach społecznościowych napisała krótki komunikat, który niewiele wyjaśnia.

- Doceniamy to, że wszyscy pytają nas o Jasena – czytamy na Facebooku – Nie możemy wypowiadać się za niego, ale wierzymy, ze był gotowy by przejść do innych spraw w życiu. Może wyda oświadczenie. Może nie. Niezależnie od tego życzymy mu wszystkiego co najlepsze.

Drowning Pool

i

Autor: Facebook

- Nigdy nie mów nigdy – komentuje sprawę basista grupy, Stevle Benton – Trudno uwierzyć, że po 10 latach znów dzielimy scenę z Ryanem. Myślę, że w głębi ducha wiedzieliśmy, że ten moment nadejdzie.

Ostatni album grupy zatytułowany „Strike a Nerve” ukazał się w ubiegłym roku. Cieszymy się, że grupa znów ruszy w trasę, a tymczasem zostawiamy Was z porównaniem wokalistów ekipy w ich nierdzewnym przeboju.

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!