Zakk Wylde

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Czy muzycy Pantery rozmawiali na temat nowego albumu? Zakk Wylde odpowiada

Czy Pantera w przyszłości wyda jeszcze album z premierowym materiałem? Wielu fanów zadaje sobie to pytanie. Na ten temat ostatnio wypowiedział się gitarzysta Zakk Wylde.

Czy muzycy Pantery rozmawiali na temat nowego albumu?

Pantera powróciła, po wielu latach nieobecności, w 2022 roku. Zespół, w składzie: Phil Anselmo, Rex Brown, Zakk Wylde i Charlie Benante, rozpoczął koncertowanie pod koniec wspomnianego roku (w 2023 muzycy zagrali w Polsce, w ramach Metal Hammer Festivalu). Grupa nie zamierza zwalniać, przynajmniej pod kątem występów. 

Wiele osób jednak zaczęło się zastanawiać, czy jest szansa, aby – oprócz koncertów – Pantera w tym składzie nagrała także nowy album? Perkusista Charlie Benante, nie tak dawno, przyznał, że w głowach muzyków kiełkuje pomysł, aby wypuścić w świat płytę koncertową. Basista Rex Brown, w jednym z wywiadów, zostawił natomiast otwartą furtkę w temacie nagrania następcy "Reinventing the Steel". 

Wspomina pierwsze koncerty w Metallice. "Kręciło mi się w głowie od presji"

Czy muzycy Pantery rozmawiali na ten temat? Na pytanie to postanowił odpowiedzieć gitarzysta Zakk Wylde.

Nie, nie rozmawialiśmy na ten temat. Nie było czegoś takiego: "Och, chłopaki, zbierzmy się i napiszmy piosenki" – powiedział w rozmowie z brazylijskim dziennikarzem, Igorem Mirandą. – Dyskutowaliśmy tylko o tym, jakie utwory chcemy dodawać do setlisty. Tak było np. z "Floods". Rozmawialiśmy, potem spotykaliśmy się na próbach w domu Phila i ćwiczyliśmy. Nie siedzieliśmy jednak, żeby tworzyć riffy czy coś w tym stylu

Pantera ponownie zagra w Polsce!

Pantera ponownie zagra w przyszłym roku w naszym kraju. Zespół ostatnio ogłosił szczegóły trasy koncertowej po Starym Kontynencie, która rozpocznie się 21 stycznia w Helsinkach. W jej ramach muzycy wystąpią 4 lutego 2025 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: