Nine Inch Nails

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Corinne Schiavone

Czy jest szansa na nową muzykę i trasę Nine Inch Nails? Trent Reznor bardzo otwarcie zwrócił się do fanów

2023-06-20 12:07

W tym roku mijają trzy lata od premiery dwóch ostatnich wydawnictw formacji Nine Inch Nails. Fani projektu, na czele którego od zawsze stoi Trent Reznor, nawet nie ukrywają, że bardzo liczą na nowy materiał grupy i chcą, by ten promowany był na serii koncertów. Jakie są na to szanse? Trent Reznor mówi wprost.

Zespół Nine Inch Nails szturmem wdarł się na światowe sceny pod koniec lat 80. Wszystko to za sprawą wydanego w 1989 roku albumu Pretty Hate Machine, który uznaje się za przełomowy dla brzmienia industrialnego na świecie. W kolejnych latach projekt Trenta Reznora zaprezentował kolejne, kultowe już wydawnictwa, na czele z EP-ką Broken i krążkami The Downward Spiral, Year Zero czy Hesitation Marks. Ostatnie dwa albumy zespołu: Ghosts V: Together Ghosts VI: Locusts ukazały się symultanicznie 26 marca 2020 roku jako wyraz solidarności NIN z fanami w trakcie pandemii COVID-19. Od tego momentu mijają już trzy lata, a wielbiciele Trenta i spółki pytają: kiedy nowa muzyka i trasa?

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Co z nową muzyką od Nine Inch Nails?

Muzyk zdecydował się poruszyć ten temat w rozmowie w ramach podcastu, prowadzonego przez Ricka Rubina. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla fanów brzmienia Nine Inch Nails. Reznor jest zdania, że obecna sytuacja na rynku nie sprzyja wydawaniu muzyki przez artystów, którym niekonieczne zależy na sukcesie w mediach społecznościowych, a bez tego z drugiej strony ciężko o przebicie się. Muzyk nie kryje zirytowania tym, co dzieje się obecnie w świecie muzyki i zapowiada, że w najbliższym czasie nie będzie zajmował się, wraz z Atticusem Rossem tworzeniem nowego materiału dla NIN. Reznor dodaje także, że nie planuje żadnych tras, gdyż nie chce przebywać z dala od swoich dzieci. Stąd też skupienie się artysty na komponowaniu muzyki do filmów czy podejmowanie się współpracy z innymi gwiazdami. Przypomnijmy, że to duet Reznor-Ross wyprodukował świetnie przyjęty album amerykańskiej wokalistki i tekściarki, Halsey, zatytułowany If I Can't Have Love, I Want Power. 

Tęsknię za uwagą, jaką przyciągała muzyka, tęsknię za krytyczną uwagą, jaką przyciągała muzyka. Nie żebym interesował się opinią krytyków, ale wysłać coś w świat i poczuć, że kogoś to dotknęło, mogło mieć negatywną lub pozytywną reakcję, ktoś to usłyszał, zostało to na swój sposób uprawomocnione kulturowo. [...] Nie przychodzi mi do głowy żadna recenzja, na której by mi dziś zależało, której nawet bym zaufał. Mógłbym ją napisać sam, zanim się ukaże, ponieważ jest już tak naprawdę napisana. W rzeczywistości ChatGPT prawdopodobnie mógłby wykonać lepszą robotę, wiesz? Albo obecnie wykonuje swoją pracę. To sprawia, że ​​wydaje mi się, że jest to mniej żyzne środowisko do publikowania muzyki - mówi Trent w podcaście.