Członkowie Type O Negative założyli nowy zespół! Co wiadomo o Eye Am?

i

Autor: Screen z Instagrama/eyeamband Kim jest zespół Eye Am?

Członkowie Type O Negative założyli nowy zespół! Co wiadomo o Eye Am?

2023-02-27 13:10

Mamy naprawdę dobre wieści dla fanów klasycznych, dobry metalowych brzmień, prosto spod sztandaru Type O Negative. Byli członkowie tej legendarnej formacji ogłosili właśnie powstanie zupełnie nowego zespołu, pod nazwą Eye Am! Co wiadomo na temat tej grupy? Kto wchodzi w jej skład? Jakie ma plany na przyszłość?

Type O Negative to jeden z najsłynniejszych gothic metalowych zespołów w historii. Grupa została założona w 1989 roku przez Petera Steele, a najbardziej znany skład uzupełnili Kenny Hickey, Josh Silver i Johnny Kelly. Formacja wydała siedem albumów studyjnych i funkcjonowała do 2010 roku, czyli do momentu śmierci frontmana. Choć fani wciąż liczą na powrót grupy w zmienionym kształcie, żyjący muzycy dają wyraźnie do zrozumienia, że nie ma na to żadnych szans, gdyż Petera nikt nie jest w stanie zastąpić. Co innego jednak, gdy mowa o zupełnie nowym muzycznym projekt.

Kim jest zespół Eye Am?

Dwóch byłych członków Type O Negative, Johnny Kelly i Kenny Hickey postanowili utworzyć zupełnie nowy zespół. Grupa rozpoczęła działalność pod nazwą Eye Am, a w jej skład wchodzą także Kirk Windstein i Todd Strange z zespołów Crowbar i Down. Formacja pracuje obecnie nad nową muzyką, a kierunek, w jakim będzie podążać, można określić jako doom metal. Informacja o powstaniu zespołu została przekazana za pośrednictwem social mediów Type O Negative, w serwisie Instagram funkcjonuje już oficjalny profil samego Eye Am. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy miałby się ukazać debiutancki singiel supergrupy, ale jedno jest pewne - jest na co czekać!

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica