Cradle of Filth w duecie z... Edem Sheeranem? Lider metalowego zespołu potwierdza współpracę z wokalistą!

i

Autor: Rex Features/East News/Reporter Poland Black metalowa formacja połączy siły z muzykiem popowym!

Cradle of Filth w duecie z... Edem Sheeranem? Lider metalowego zespołu potwierdza współpracę z wokalistą!

2022-09-01 14:52

Historia muzyki zna artystyczne współprace ponad wszelkimi podziałami gatunkowymi. Wygląda na to, że całkiem niedługo dojdzie do kolejnej, nie mniej interesującej. Lider zespołu Cradle of Filth oficjalnie potwierdził, że pracuje z jednym z najpopularniejszych popowych muzyków na świecie - Edem Sheeranem.

Choć wydaje się, że podział na muzyczne gatunki jest tak silny, że rzadko kiedy jest w stanie doprowadzić do współpracy artystów, reprezentujących zupełnie różne nurty artystyczne, to nic bardziej mylnego! Znasz chociażby hit Touch Me (I Want Your Body) Samanthy Fox? Brytyjska wykonawczyni gatunku określanego jako euro disco swego czasu blisko współpracowała z... Lennym Kilmisterem! Najnowszy album Megadeth przyniósł za to duet z raperem Ice-T, na podobny gest zdecydowali się w latach 80-tych Panowie z Aerosmith, którzy nagrali nową wersję swojego numeru Walk This Way z hip hopową formacją Run-D.M.C. W 2009 roku zaś zespół Alice in Chains połączył siły z Eltonem Johnem. Kolejna tego typu współpraca nadchodzi wielkimi krokami.

Cradle of Filth łączy siły z Edem Sheeranem!

Lider black metalowego zespołu Cradle of Filth już rok temu, w trakcie wywiadu, którego udzielił podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Bloodstock Open Air poinformował, że prawdopodobnie rozpocznie współpracę z jednym z najpopularniejszych współczesnych muzyków popowych na świecie, Edem Sheeranem. Dani Filth zdradził wtedy, że wymienił z artystą kilka maili i najprawdopodobniej w najbliższym czasie odwiedzi go w jego domu. Minął rok, a efektów współpracy jak nie było, tak nie ma. 

W rozmowie z Knotfest Dani powiedział, że duet ten nadal się tworzy, jednak proces nagrań został zahamowany przez czynniki zewnętrzne. Artysta powiedział, że co prawda nie wie, kiedy dokładnie miałby się ukazać ten numer, jednak zapewnił, że ten na pewno ujrzy światło dzienne.

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm

Wciąż musimy dokończyć naszą piosenkę z Edem Sheeranem. Nagraliśmy już coś, ale potem jemu urodziło się dziecko, a następnie zajął się innymi rzeczami, chociażby graniem masowych koncertów na całym świecie. On nie jest na nasze zawołanie. Ale na pewno to skończymy, zapewnił mnie o tym. Właściwie rozmawiałem z nim całkiem niedawno. Numer na pewno zostanie nagrany, nie wiem jednak, kiedy dokładnie się ukaże - wyjaśnił muzyk w rozmowie.

Cradle of Filth i Ed Sheeran wydadzą wspólny utwór w celach charytatywnych?

Lider Cradle of Filth powiedział także, że wydaje mu się, że najlepiej byłoby, gdyby wspólna piosenka z Sheeranem została wydana w celach charytatywnych, dlaczego?

Nagrałem kiedyś piosenkę rapową z zespołem Twiztid. W rzeczywistości okazało się, że bardziej przypomina on Rammstein czy Beastie Boys niż taki klasyczny rap. Więc także z tej perspektywy myślę, że współpraca z Edem Sheeranem byłaby świetną zabawą. Myślę, że byłoby wspaniale, gdybyśmy zrobili to w celach charytatywnych, bo przynajmniej nadałoby to całemu temu przedsięwzięciu trochę wiarygodności. Domyślam się reakcji: dla jego publiczności to byłoby coś, jak: „O mój Boże, on zrobił coś z jakimś dziwnym, komicznym facetem”, a dla naszych fanów za to coś w stylu: „O mój Boże, to trochę dziwne, prawda? Ale w dzisiejszych czasach tak to właśnie działa” - powiedział Dani.