Courtney Love uderza w Rock and Roll Hall of Fame. Zwróciła się też do Dave'a Grohla

i

Autor: Laurent VU/SIPA/SIPA/East News Courtney Love w ostrych słowach o Rock & Roll Hall of Fame

Courtney Love uderza w Rock and Roll Hall of Fame. Zwróciła się też do Dave'a Grohla

2023-03-14 10:54

Courtney Love od samego początku słynie z tego, że nie gryzie się w język i odważnie i wprost mówi o tym, co myśli. Liderka grupy Hole jest szczególnie wyczulona na kwestię pozycji kobiet w branży muzycznej. Teraz w tym temacie zdecydowała się uderzyć w słynną Rock and Roll Hall of Fame, zaczepiając przy okazji Dave'a Grohla.

Courtney Love to jedno z najgłośniejszych nazwisk w branży. Karierę rozpoczynała jako modelka i aktorka, występując w drugoplanowych rolach w filmach Alexa Coxa, Sid i Nancy Z piekła rodem. Na początku lat 90. założyła zespół Hole, którego pierwszy album ukazał się w 1991 roku. Przełomem okazał się być wydany trzy lata później, znacznie bardziej dopracowany  Live Through This, który spotkał się z uznaniem krytyków. W 1995 roku Courtney wcieliła się w rolę Althei Leasure w filmie Skandalista Larry Flynt, za którą była nominowana do Złotego Globu. Hole ma na koncie cztery płyty, sama Love zaś wydała w 2004 roku swój jedyny solowy krążek, America's Sweetheart. Artystka zyskała także rozgłos z powodu swoich ostrych wypowiedzi, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, problemów z prawem i oczywiście ze względu na burzliwy związek z Kurtem Cobainem. 

Courtney Love atakuje Rock and Roll Hall of Fame

O Love znów jest głośno z powodu dyskusji, którą wywołała. Wokalistka odpowiedziała na tweet, w którym Jessika Hooper skomentowała fakt świętowania przez Rock and Roll Hall of Fame miesiąca kobiet w rocku. Autorka posta wskazała, że statystki artystów włączonych do słynnej "hali sław', wypadają bardzo na niekorzyść kobiet - na 719 osób wprowadzonych do Rock and Roll Hall of Fame, tylko 61 to kobiety, co daje to 8,48 procent. To właśnie na to postanowiła odpowiedzieć Courtney, przyznając Hooper rację i atakując organizatorów oraz przy okazji... Dave'a Grohla.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Courtney Love udostępnia wiadomość do Dave'a Grohla

Courtney podzieliła się ze światem wiadomością, którą wysłała do Dave'a Grohla tuż po tym, gdy ogłoszono, że Foo Fighters zostali włączeni do "hali sław" od razu po uzyskaniu nominacji. W sms-ie do Grohla, Love zwróciła uwagę, że wraz z zespołem, do Rock and Roll Hall of Fame dostały się Carole King i Tina Turner, choć obie były kwalifikowalne od ponad trzydziestu lat. Nie wiadomo, czy Dave zdecydował się odpowiedzieć "koleżance".