Cool Kids of Death

i

Autor: Materiały prasowe

Koncerty 2024

Cool Kids of Death vs. Generacja C.K.O.D - wyjątkowe wydarzenie w Amfiteatrze Bemowo

2024-07-03 17:09

Cool Kids of Death vs. Generacja C.K.OD to unikalny i niepowtarzalny format wydarzenia z udziałem tego zespołu. Koncert pod patronatem Eski ROCK.

W ramach tegorocznego festiwalu MDAG premierowo został wyświetlony dokument Piotra Szczepańskiego Dwadzieścia Lat Później: C.K.O.D 3, na bazie którego pojawiła się koncepcja wydarzenia, który poniekąd miałby odwzorować ideę filmu. W związku z tym 20 lipca 2024 w Amfiteatrze Bemowo odbędzie się koncert Cool Kids of Death vs Generacja C.K.O.D – unikalne doświadczenie audiowizualne będące scenicznym dialogiem zespołu z wersją siebie sprzed 20 lat, uwiecznioną na pierwszym filmie Generacja C.K.O.D. „Bunt w czasach dostatku okazuje się być produktem nie do sprzedania, a wrodzona potrzeba pozostawienia po sobie śladu jest wartością nieprzeliczalną na wskaźniki.”

Cool Kids of Death plakat

i

Autor: Materiały prasowe

Do każdego biletu, przy wejściu na koncert, wręczamy kod dostępu do platformy VOD MDAG oraz ze względu na chęć dzielenia się ze światem naszymi lokalnymi, inkluzyjnymi i zrównoważonymi przedsiębiorcami na styku kultury, ludzi i miejsca – do każdego biletu dokładamy również vouchery do restauracji RAUT rano i wieczorem.

To, że Cool Kids of Death wycinają niekonwencjonalne ścieżki, było i jest oczywiste. Pochodząc ze zrujnowanego ośrodka przemysłowego w sercu Polski, słynącego ze szkoły filmowej i niegdyś prężnie rozwijającego się przemysłu filmowego, gdzie ze ścian sączy się graffiti, a David Lynch czuje się jak w domu, po prostu musieli śmiało udać się tam, gdzie nikt wcześniej nie był… i zrobili to z zemstą i determinacją, aby wyznaczać trendy. Zawsze przed innymi zespołami w rodzimej Polsce, od razu stali się ,,buntowniczym głosem polskich dwudziestoparolatków”. W świecie przestylizowanych, nadprodukowanych i przesadzonych produktów muzycznych są trochę rzadkością. Ich styl jest dość charakterystyczny, ale jeśli potrzebne są porównania, to dobrą wskazówką byłyby takie jak The Strokes, Magazine, Joy Division i Bloc Party. CKOD po wielu latach przerwy powracają na dobre i zapowiadają na jesień nowy album, z którego poznaliśmy już piosenki ,,Żart” oraz ,,Ciągle”. W maju w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity swoją premierę miał też film dokumentalny „Dwadzieścia lat później: C.K.O.D.3” w reżyserii Piotra Szczepańskiego.